Latvijas amatierteātru iestudējumu skate “GADA IZRĀDE 2014”

26.02.2015

Jaunuma titlulattēls

Svētdien, 1. martā, Aizputē, Liepājā un Nīcā notiks Latvijas amatierteātru iestudējumu reģionālā skate “Gada izrāde 2014”. Sešas izrādes, ko piedāvā Aizputes Tautas teātris, Šķēdes Dailas teātris, Nīcas amatierteātris, Liepājas Tautas teātris, Liepājas Metalurgu Tautas teātris un Priekules drāmas kopa, vērtēs teātra zinātniece un mākslas zinātņu doktore Līga Ulberte, Latvijas akadēmijas profesors Jānis Siliņš un režisors Valdis Lūriņš, kā arī skatē klātesošas būs Latvijas Nacionālā kultūras centra amatierteātra mākslas eksperte Dace Vilne un Latvijas amatierteātru asociācijas valdes locekle Ingūna Gremze.Amatierteātru izrādes un aktierspēles meistarību novērtēt aicināts ikviens interesents. Pirmā izrāde Latvijas amatierteātru iestudējumu reģionālajā skatē “Gada izrāde 2014” notiek svētdien, 1. martā, pulksten 10.00 Aizputes kultūras namā, un tā ir Aizputes Tautas teātra izrāde “Lielais vinnests”. Šis Edvarda Vulfa lugas iestudējums dēvēts par komēdiju jeb jocīgu likteņspēli piecās ainās, un tas stāsta par kādu cilvēku, kurš loterijā vinnējis lielu naudas summu. Režisore – Karmena Austruma. Savukārt Nīcas kultūras namā pulksten 15.00 notiks režisores Dainas Kandevicas vadītā Nīcas amatierteātra izrāde “Dancis pa trim” – Rūdolfa Blaumaņa lugas iestudējums. Izrādes Aizputē un Nīcā skatāmas bez ieejas maksas.

Liepājā svētdien, 1. martā, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina apmeklēt četras izrādes, ko amatierteātru skatē piedāvā Šķēdes Dailas teātris, Priekules drāmas kopa un liepājnieki – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātris un Metalurgu Tautas teātris. Ieejas maksa vienā izrādē – 2 EUR, abonements visām izrādēm Liepājā – 6 EUR.

Pulksten 13.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē ikviens aicināts uz Šķēdes Dailas teātra iestudēto Danskovītes lugu “Antons un Anna” – 5. daļa “Antons un ekstrasensi”. Režisore Daila Medne izrādi raksturo kā tautas komēdiju par lauku cilvēku dzīvi.

Savukārt pulksten 16.30 Kamerzālē skatītāju un žūrijas vērtējumam Liepājas Tautas teātra aktieri rādīs Torntona Vaildera lugas iestudējumu “Ilgās Ziemassvētku pusdienas”. Izrāde vēsta par kādu dzimtu gandrīz gadsimta garumā, kas atkal un atkal tiekas pie Ziemassvētku pusdienu galda. Režisore Ināra Kalnarāja stāsta: “Laiks rit, mainās paaudzes, mainās attieksme un prasības, bet vajadzība būt kopā saglabājas.”

Pulksten 18.00 Liepājas Leļļu teātrī uz izrādi “Dāmu tango” pēc Valentīnas Aslanovas darba motīviem aicina Liepājas Metalurgu Tautas teātris un režisore Daina Kandevica: “Svarīgākais sapnis bija, ir un paliks sapnis par mīlestību, laimi un īsto cilvēku. Tikai kā viņu atrast? Un vai tiešām tas jāmeklē visu mūžu?”

Dienas noslēgumā, pulksten 20.00, Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē izrādi vērtējumam sniedz Priekules drāmas kopa, kas iestudējusi O.Henrija darbu “Gausīgie ierāvēji”. Režisore Ināra Kalnarāja atklāj: “Izrāde ir par attapīgiem, izveicīgiem cilvēkiem, kuri dzīvojuši visos laikos un visās zemēs, kuri caur it kā nevainīgu viltību pelna uz cilvēku lētticības rēķina, bieži paši iekrizdami līdzīgos slazdos. Jo, ja būs aitas, tad būs cirpēji.”

Latvijas amatierteātru iestudējumu ikgadējo skati, kas visā Latvijā notiek no 2015. gada 24. janvāra līdz 22. martam, rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un Latvijas amatierteātru asociāciju, un tās mērķis ir izvērtēt amatierteātru iestudējumu kvalitāti un noteikt skates fināla – iestudējumu parādes dalībniekus. Skates fināls notiks 2015. gada aprīlī Rīgā Dailes teātrī.

Foto: Iveta Meldere, Tautas teātra izrāde “Ilgās Ziemassvētku pusdienas”.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja