Aicina pieteikties profesionālās pilnveides semināram “Nemateriālās kultūras vērtības – pieredze un perspektīvas”

19.02.2015

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls Foto_Vineta_Jaunzeme_1

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs līdz šī gada 16. martam aicina pieteikties profesionālās pilnveides semināram “Nemateriālās kultūras vērtības – pieredze un perspektīvas”, kas notiks 27. martā nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākuma “Satiec savu meistaru!” ietvaros. Semināra mērķauditorija ir Liepājas pilsētas un tuvējo novadu vispārizglītojošo izglītības iestāžu mājturības un tehnoloģiju, vizuālās mākslas un kulturoloģijas pedagogi.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un Tautas lietišķās mākslas studiju “Kursa”, “Liepava” un “Zītars” meistari jau ceturto gadu piedalās Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajā nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākumā “Satiec savu meistaru!”. Šogad Latvijā tas norisināsies no 27. līdz 29. martam Eiropas projekta “Eiropas amatu prasmju dienas” ietvaros, un tā mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

2014. gadā par Liepājas lietišķās mākslas meistaru un vispārizglītojošo skolu pedagogu sadarbību projektā saņemta Latvijas Nacionālā kultūras centra direktores Signes Pujātes īpaša atzinība.

Turpinot veiksmīgo, radošo sadarbību, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs šī gada 27. martā projekta “Satiec savu meistaru!” ietvaros rīko profesionālās pilnveides semināru “Nemateriālās kultūras vērtības – pieredze un perspektīvas”. Liepājas muzejā ar semināra dalībniekiem savās zināšanās un pieredzē dalīsies Kurzemes tautastērpu centra vadītāja, eksperte Lia Mona Ģibiete, piedāvājot apskatīt arī ekspressizstādi “Pērkones tautastērps”. Kurzemes darba dziesmas iepazīt aicinās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra folkloras kopas “Saknes” un “Vēlava”. Savukārt lietišķās mākslas centrā “Dārza iela” meistardarbnīcās “No senatnes līdz mūsdienām” ar amata prasmēm un zināšanām dalīsies lietišķās mākslas studiju “Liepava”, “Kursa” un “Zītars” meistares.

Dalībnieki aicināti pieteikties līdz šī gada 16. martam, elektroniski nosūtot aizpildītu pieteikuma anketu projekta koordinatorei Andai Birkenbergai uz e-pastu: anda.birkenberga@dome.liepaja.lv . Pieteikuma anketa atrodama ŠEIT

Profesionālās pilnveides semināru Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs rīko sadarbībā ar Liepājas vispārizglītojošo skolu Mājturības metodiskās apvienības vadītāju Selitu Novicku un Liepājas muzeju.

Foto: Līga Evaldsone un Vineta Jaunzeme

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja