Noskaidroti Līvas ciema svētku balvu “Meistarstiķis 2015” ieguvēji

29.05.2015

Jaunuma titlulattēls

Līvas ciema svētkos, kas norisinājās 23. un 24. maijā Liepājas Promenādē, piedāvājot plašu kultūras programmu liepājniekiem un pilsētas viesiem, piedalījās vairāk kā 230 amatnieku, mājražotāju un dizaineru, kuru darbu, attieksmi un produkcijas kvalitāti izvērtēja žūrija, piešķirot sešiem tirgotājiem balvu “Meistarstiķis 2015”.

Līvas tirgus šogad pulcēja amatniekus, mājražotājus, dizainerus un māksliniekus no visas Latvijas, kuru oriģinālo savas produkcijas pasniegšanas veidu un izstrādājumu kvalitāti žūrijai izvērtēt nebija viegls uzdevums. Balstoties uz nolikumā minēto svētku koncepciju, tika pētīta izcilas kvalitātes daiļamatniecība, latviešu amatniecības tradīcijas un mākslinieciskā jaunrade, kas atspoguļojas gan amatnieku, gan mākslinieku un dizaineru darbos. Šogad žūrijas pārstāvju uzmanību īpaši piesaistīja amatu meistari, kuri līdz šodienai piekopj senas tradīcijas un meklē arī jaunas tehnikas unikālu darbu izgatavošanā, gan arī vēlas parādīt senas un stabilas etnogrāfijas, mākslas un amatniecības vērtības jaunās krāsās, formās un darbos, tādējādi veicinot jaunradi un radošumu. Balstoties uz šiem kritērijiem, žūrija lēma balvu “Meistarstiķis 2015” piešķirt keramiķei Vinetai Trumpeniecei, bērnu gultiņu un šūpulīšu meistaram Gatim Krīgenam, arheoloģisko un etnogrāfisko rotu meistaram Agrim Kramiņam, “Sudraba pīlādzis” rotu meistariem Mārim Važam un Lindai Šikurei, kā arī Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas tekstila nodaļai un Liepājas Valsts tehnikuma pavārmeistarēm Agritai Šulcei un Veltai Cīpai, uzsverot grāmatas “Kulinārais mantojums. Lejaskurzeme” vērtību.

Žūrijas komisijā šogad piedalījās un tirgotāju darbu izvērtēja Profesionālās izglītības kompetences centra “Liepājas Valsts tehnikums” metodiķe un “Līvas tirgus” koordinatore Ligita Reimane, Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece Nora Sudmale, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Selēna Vasiļjeva, laikraksta “Kurzemes Vārds” žurnāliste Ilze Šķietniece un Liepājas Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” radošā vadītāja Smaida Rubeze.

Līvas ciema svētkus rīkoja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru. Atbalstīja Liepājas pilsētas dome un Liepājas Kultūras pārvalde, kā arī Latvijas Radio, SIA “Rietumu Radio”, SIA “AdGuru”, viesnīca “Fontaine Royal”, SIA “Liepājas tramvajs”, “IF P&C Insurance AS Latvijas filiāle”, SIA “Venden” un Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja