Nedēļas nogalē Liepājā notiks bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss “Pērļu lietus”

19.02.2020

Jaunuma titlulattēls

Aicinām šo sestdien, 22. februārī, uz bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkursu “Pērļu lietus”, kas norisināsies Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

Konkurss notiks 3 vecuma grupās, kurās vērtēs gan solistus, gan ansambļus. No pulksten 11.00 uzstāsies bērni vecumā 5-7 gadi, pulksten 14.00 savas prasmes rādīs 8-12 gadus veci konkursanti, bet pulksten 17.00 uz skatuvi dosies jaunieši vecumā 13-18 gadi. Kopumā konkursā šogad pieteikušies 143 dalībnieki, no kuriem 47 solisti un 10 ansambļi. Kā pastāstīja projekta vadītāja Selēna Vasiļjeva, pēdējos gados vērojama tendence, ka arvien aktīvāk bērni un jaunieši pievēršas solo dziedāšanai un katru gadu piesakās vairāk solistu nekā ansambļu. Šogad konkursā pārstāvēta Rīga, Liepāja, Ventspils, Kuldīga, Skrunda, Grobiņa, Durbe, Bārta, Kazdanga, Ozolnieki un Baloži.

Jaunos talantus vērtēs profesionāla žūrija – dziedātāja, nozares eksperte un profesionālā vokālā ansambļa “Putni” vadītāja Antra Dreģe, Latvijas Vokālo ansambļu asociācijas dibinātāja, ilggadēja vadītāja, vokālā pedagoģe un nozares eksperte Mārīte Puriņa, dziedātājs un vokālais pedagogs Uģis Roze, komponists, aranžētājs un diriģents Andris Kontauts, dziedātājs un dziesmu autors Ivo Fomins.

Konkurss tiek rīkots jau devīto reizi ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu vokālo un māksliniecisko spēju attīstību, pilnveidot skatuvisko pieredzi, sekmēt jauna, mākslinieciski augstvērtīga repertuāra apguvi, atbalstīt bērnu un jauniešu radošo pašizpausmi mūzikas mākslā, saņemot izaugsmi veicinošu profesionālas žūrijas vērtējumu. Viens no konkursa nolūkiem ir arī attīstīt un pilnveidot vokālo ansambļu muzicēšanas tradīcijas, kā arī rosināt vokālo ansambļu repertuārā iekļaut dziesmas a cappella izpildījumā, kas ir būtiska Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas sastāvdaļa.

Konkursantu uzstāšanos aicināti vērot arī liepājnieki un pilsētas viesi. Ieejas maksa 3 eiro. Biļete derīga visai dienai. Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Lūdzam ņemt vērā, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana/filmēšana. Apmeklējot pasākuma norises vietu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts/filmēts un iegūtie foto/video materiāli var tikt izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos.