Nedēļas nogalē Liepājā izskanēs Mīlas dziesmu koncerts

05.02.2020

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS”  un mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce kopā ar Rīgas Latviešu biedrības jaukto kori “Austrums” un diriģentu Āriju Šķepastu aicina šo svētdien, 9. februārī pulksten 15:00 uz Mīlas dziesmu koncertu “Ar tevi es lasīju kastaņus” koncertzālē “Lielais dzintars”. Koncerts veltīts izcilā latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa un viņa dzīvesbiedres, tautā iemīļotās latviešu teātra un kino aktrises Ausmas Kantānes–Ziedones mīlas stāstam.

Jau par tradīciju kļuvis, ka katru gadu februārī, ap Svētā Valentīna dienu, jauktie kori “INTIS” un “Austrums” rīko Mīlas dziesmu koncertus Rīgā un Liepājā, kuros skan skaistas latviešu komponistu dziesmas. Šā gada koncerta programmā iekļautas Imanta Kalniņa, Romualda Kalsona, Pētera Vaska, Jura Pavītola, Ulda Stabulnieka, Artūra Maskata, Ārija Šķepasta, Ainara Virgas, Renāra Kaupera, Kārļa Lāča, Ērika Ešenvalda un Andra Kontauta kompozīcijas ar Imanta Ziedoņa un Rasas Maijas Armales dzeju. Kā katru gadu, arī šogad īpaši Mīlas dziesmu koncertam radīti jaundarbi, ko jau atzinīgi novērtējuši klausītāji, kas 1. februārī apmeklēja pilnībā izpārdoto koncertu Rīgā – Andra Kontauta dziesma “Tā roze” un Ārija Šķepasta veltījums aktrisei Ausmai Kantānei-Ziedonei – dziesma “Viņš izkāpa sestā stāvā”.

Galveno varoņu tēlos iejutušies Dailes teātra aktieri Ilze Ķuzule-Skrastiņa /Ausma Kantāne-Ziedone/ un Artūrs Skrastiņš /Imants Ziedonis/, kas lasīs Imanta Ziedoņa epifāniju, dzejas un dienasgrāmatu fragmentus. Koncertā piedalīsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS”, mākslinieciskā vadītāja, diriģente Ilze Valce, vokālā pedagoģe Madara Ivane, kormeistars Henrijs Kalniņš, Rīgas Latviešu biedrības jauktais koris “Austrums”, mākslinieciskais vadītājs, diriģents Ārijs Šķepasts, kormeistars Kārlis Ostrovskis, koncertmeistari – Mareta Beitika un Aldis Liepiņš. Koncerta režisore un scenārija autore – Inese Mičule, koncerta mākslinieciskie vadītāji – Ilze Valce un Ārijs Šķepasts.

Rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs. Atbalsta Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde, Rīgas Latviešu biedrība un “Kurzemes radio”.

Biļetes cena 5 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem 3 eiro (atlaide tiek piemērota, kasē uzrādot apliecību). Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās.

Lūdzam ņemt vērā, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana/filmēšana. Apmeklējot pasākuma norises vietu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts/filmēts un iegūtie foto/video materiāli var tikt izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos.