„Līvas ciema svētkus” iecienījuši amatnieki no visas Latvijas

25.04.2014

Jaunuma titlulattēls

Šā gada 18. aprīlī noslēgusies pieteikšanās „Līvas ciema svētku” tirgum – pieteikties tika aicināti dažādu amatu pratēji un amatniecības darinājumu tirgotāji. Šogad „Līvas tirgū” andelēsies, izrādīs jaunākos darbus un dalīsies amatniecības zināšanās vairāk nekā 200 dalībnieku – kalēji, galdnieki, keramiķi, mājražotāji, rotu veidotāji, dzintara apstrādātāji, audēji, adītāji, pinēji un citu amatu meistari.

„Līvas tirgus” šogad norisināsies jau 12. reizi, gadu gaitā kļūstot par daudzu Latvijas amatnieku un ražotāju iecienītu galamērķi – tieši īpašās atmosfēras, liepājnieku atsaucības un noskaņas dēļ, kas Liepājā atgriezties mudina vēl un vēl. Šoreiz Liepājā pulcēsies vairāk kā 200 amatnieku no visas Latvijas – Rīgas, Aizkraukles, Tukuma, Lielvārdes, Kuldīgas, Bauskas, Ventspils, Ikšķiles, Siguldas, Rēzeknes, Cēsīm un daudzām citām pilsētām un novadiem.

Potenciālo dalībnieku pieteikumi šogad tika vērtēti, ņemot vērā „Līvas tirgus” nolikumā noteiktās prasības, prioritātes un kvalitātes kritērijus. Ar apstiprināto „Līvas tirgus” dalībnieku sarakstu var iepazīties šeit: Līvas tirgus dalībnieku saraksts  Šajā sarakstā minēti visi “Līvas tirgus” dalībnieki, “Dzintara ielas” un Novadu sētu dalībnieki, kuru dalība ir apstiprināta, ņemot vērā „Līvas tirgus” noteikumos noteiktās prasības, prioritātes un kvalitātes kritērijus.

“Līvas tirgus” noteikumi apskatāmi šeit: NOTEIKUMI Noteikumos norādīta norēķinu kārtība un visi rekvizīti, kā arī tirgus norise un kārtība – gan ierašanās un iekārtošanās laiki, gan citi noteikumi.
Ja rodas kādi jautājumi vai neskaidrības, lūdzu, sazinieties ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Projektu vadītāju, “Līvas tirgus” koordinatori Aneti Strazdu – e-pasts: anete.strazda@dome.liepaja.lv, tālrunis: +371 634 81253.

Kā jau iepriekš ziņots, 2014. gada 24. un 25. maijā Liepājas ostas promenādē norisināsies „Līvas ciema svētki”, kuros apvienota tradicionālā kultūra, amatniecība, tautas mūzika, folklora, radošums, vēsture un mūsdienīga tās interpretācija.

Arī šogad „Līvas ciema svētku” veidotāji tirgū kā vadmotīvu izvēlējušies vienu no latviešu daiļamatniecības nozarēm – godā ceļot dzintaru un dzintara meistarus, kuri īpaši izveidotajā „Dzintara ielā” gan izrādīs savus darbus un dalīsies zināšanās un prasmēs, gan ļaus ikvienam apmeklētājam izmēģināt roku dažādos dzintara apstrādes meistarstiķos.

Tāpat Liepājā šogad dižosies arī apkārtējie novadi – Nīca, Rucava, Durbe, Priekule un Pāvilosta – sniedzot iespēju ikkatram interesentam novērtēt to labāko, kas viņu novados ir radīts un ar ko katrs novads īpaši lepojas. Te dižosies gan amatnieki un tradīciju glabātāji, gan dziedātāji un dejotāji.

Īpaša uzmanība tiks veltīta arī tautas mūzikai – abas dienas promenādē „Līvas ciema svētkus” kuplinās un svētku noskaņu ar akustisku skanējumu radīs tautas mūzikas kapelas, ansambļi, apvienības, individuāli izpildītāji un ielu muzikanti no visas Latvijas. Savukārt sestdienas, 24. maija vakarā tautas mūzikas festivālā „Līvas upe” liepājniekus un pilsētas viesus uz svētku Lielās skatuves ar tautas mūziku mūsdienīgākās skaņās priecēs tautas mūzikas grupas „Rikši” (Rēzekne), „Bezgalībieši” (Rīga), „Zari” (Liepāja), „Nepieradinātais folka orķestris” (Rīga), kā arī viesi no kaimiņvalsts Lietuvas – grupas „Ugniavijas” un „Marga muzika”.

Papildus informācija par 24. un 25. maijā gaidāmajiem “Līvas ciema svētkiem” vēl sekos – mājaslapās www.liepajaskc.lv un www.liepajaskultura.lv 

Informāciju sagatavojušas:
Selēna Vasiļjeva,
Liepājas Universitātes Kultūras vadības programmas 3. kursa studente,
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra praktikante
un
Anete Strazda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja