Lieldienas pasaku zemē

15.04.2014

Jaunuma titlulattēls

Svētdien, 20.aprīlī, no pulksten 12.00 līdz 15.00 Liepājas Jūrmalas parka Bērnu laukumā liepājnieki un Liepājas viesi aicināti kopā ar Ceļojošo Leļļu teātri „Maska”, Lieldienu Zaķi, bērnu deju kolektīvu “Krustiņi”, vidējās paaudzes deju kolektīvu “Vaduguns” un senioru deju kolektīvu “Sidrabvilnis”, bērnu vokālo studiju “Pērlītes”, folkloras kopu “Vēlava”, tautas lietišķās mākslas studiju “Kursa”, ziedu dizaina studiju “Liepava” kā arī Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienību „Laumiņa” un radošo apvienību “Krāsu karuselis” aktīvi līdzdarboties svētku sarīkojumā „Lieldienas pasaku zemē”. Nāc, līdzi ņemot Lieldienu galveno simbolu – olu, ko varēs nokrāsot un izvārīt kopējā Lieldienu katlā un piedalīties “Lieldienu olu skaistumkonkursā”.  Ieeja bez maksas.

“Un ripoja diena pa tēva sētu kā ola, oliņa, sīpolmizu un zaļo dzinumu nokrāsota…” (M.Čaklais).

Lieldienām tuvojoties, mēs ikkatrs sajūtam pavasari. Dienas kļūst garākas, pakļaujoties dabas ritmam. Zemes māte paņem pērno sniegu un ledu, vietā dodot dzīvības sulu kokiem, asniem, visam no jauna plaukstošajam un dīgstošajam.

Kā ik gadu, liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja gan kopā ar ģimeni, gan plašākā lokā doties brīvā dabā, lai visi kopā svinētu Lieldienas un baudītu kopābūšanu.

Šogad visus liepājniekus aicinām svinēt Lieldienas Pasaku zemē – Liepājas Jūrmalas parka Bērnu laukumā, kurā būs gan izrāde bērniem, gan tiks dziedātas dziesmas un dejotas dejas. Te “Mazajā lauku sētā” varēs apskatīt gan trušu, pīļu un zosu ģimenes, gan dažādu šķirņu vistas un gaiļus kā arī sabužināt poniju un vizināties zirga pajūgā, bet Lieldienu Zaķi visus aicinās piedalīties atrakcijās un rotaļās.

Savukārt pasaku zemes radošajās darbnīcās meistares palīdzēs radīt dažādus svētku aksesuārus un apdarināt līdzpaņemto, galveno svētku simbolu – olu (nevārītu), kuras brīnumainās pārvērtības, kad tā būs izvārīta lielajā Lieldienu katlā uz dzīvās uguns, varēs novērtēt gan pats autors, gan citi sarīkojuma apmeklētāji un ja vien autors vēlēsies, piedalīties “Lieldienu olu skaistumkonkursā”, lai Lieldienas pasaku zemē būtu patiesi pasakainas.

Pasaku zemes apmeklētājus ar saviem priekšnesumiem priecēs Ceļojošais Leļļu teātris “Maska”, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu un jauniešu vokālās studijas “Pērlītes” (vadītāja Sondra Krauze) solisti, bērnu deju kolektīvs “Krustiņi” (vadītāja Inta Āboliņa), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaduguns” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna), senioru deju kolektīvs “Sidrabvilnis” (vadītāja Ingrīda Lūka) un Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolas jauniešu deju kolektīvs “Jumītis” (vadītāja Ilze Jurgilēviča), kā arī tautas folkloras zinātājas Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra folkloras kopa “Vēlava” (vadītāja Vija Laipniece).

Pasaku zemes radošajās darbnīcās dažādus svētku aksesuārus darināt aicinās meistares no Ziedu dizaina studijas “Liepzars”, Tautas lietišķās mākslas studijas “Kursa” un Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības “Laumiņa”, savukārt rotaļāties un atrakcijās piedalīties aicinās Radošās apvienības “Krāsu karuselis” Zaķi.

Zirga pajūgā un ponija mugurā apmeklētājus vizinās IK “Kumeliņš”, bet Otaņķu gardumus būs iespējams iegādāties pie z/s “Otaņķi” saimnieces Pārslas Kupšes.

Lieldienu pasaku zemē radīsim prieku arī citiem, iegādājoties Liepājas Neredzīgo biedrības biedru veidotos rokdarbus un pinumus.
Sarīkojumu vadīs Pasaku Lādes valdnieks no Ceļojošā Leļļu teātra „Maska” – Pēteris Trups.

Pasākuma apmeklētājiem lūgums līdzi ņemt nevārītu olu, kuru radošajās darbnīcās kopā ar meistariem varēs apdarināt, izvārīt un piedalīties „Lieldienu olu skaistumkonkursā”. Arī vārītas, bet nekrāsotas oliņas varēs apdarināt radošajās darbnīcās.

Uzziņai:
Pasākuma programma:

            12:00 – 12:50  Izrāde bērniem “Lieldienas Pasaku zemē”

            12:00 – 15:00  Radošās darbnīcas un olu krāsošana un vārīšana uz “dzīvās” uguns

            12:50 – 15:00  Dziesmas, dejas, rotaļas un jautras atrakcijas

            13:30 – 14:30  Konkurss “Lieldienu olu skaistumkonkurss”

            14:40               Konkursa “Lieldienu olu skaistumkonkurss” uzvarētāju paziņošana

Informāciju sagatavojusi:
Aija Eizengrauda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja