Līvas ciema svētkos būs skatāma muzikālā izrāde bērniem “Vilkam tāda dvēselīt”

10.05.2019

Šogad “Līvas ciema svētkos” brīvdabas versijā bez maksas varēs noskatīties grandiozu uzvedumu – muzikālo izrādi bērniem “Vilkam tāda dvēselīt” – 19. maijā pulksten 11:10 Līvas ciema laukumā uz Lielās skatuves.

Uzveduma mākslinieciskās idejas pamatā ir oriģinālstāsts, kurā satiekas divas atšķirīgas pasaules – cilvēki un vilki. Tas ir stāsts par attiecībām, cilvēcību un vēlmi sadzirdēt sevi un citus. “Vilkam tāda dvēselīt’” ir neparasta izrāde ar muzikāli kvalitatīvu un daudzveidīgi piesātinātu saturu. Skatītāji varēs baudīt gan vizuāli krāšņus skatuves tērpu un gaismu risinājumus mūsdienīgā stilistikā, gan arī izdziedāties līdzi.

Mākslinieciskā vadītāja Sanita Sējāne jaunu dziesmu sarakstīšanai pieaicināja talkā autorus, kuri guvuši panākumus popmūzikā, kā arī sadarbojušies ar akadēmiskās mūzikas jomas mūziķiem – grupas “Instrumenti” dalībnieku un producentu Reini Sējānu un projektu “Dabas koncertzāle” un “Brīnumskapis” dalībnieku Andri Sējānu. Muzikālais materiāls ir jaunums Latvijas bērnu vokālo ansambļu nozarē, jo autori īpaši piestrādājuši pie dziesmu mūsdienīga skanējuma un to atskaņojums pieprasa laikmetīgus risinājumus.

Projekta pamatideja ir radīt bērniem prieku un azartu dziedāt, vienlaicīgi liekot apgūt tehniskā ziņā diezgan sarežģītas dziesmas, kas pieprasa dziedāt gan unisonā, gan pat piecbalsīgi, tāpēc izrādē aicināti piedalīties 11 Latvijas labāko bērnu vokālo ansambļu dalībnieki.

Izrādes muzikālais spektrs variē no simfoniskā orķestra līdz pat rokgrupas skanējumam. Instrumentālo pavadījumu uz skatuves nodrošina abi autori. Uzveduma solisti ir Roberta Kumsāre (Meitene) un Eremijs Sējāns (Vilcēns). Meitenes tēva lomā vokāli iejūtas Andris Sējāns, bet teicējs ir Gints Grāvelis. Režisore un scenārija autore ir Inga Cipe, horeogrāfes – Sanita Sējāne un Inga Cipe. Izrādes tapšanā līdzdarbojies arī scenogrāfs Didzis Jaunzems, gaismas mākslinieks Mārtiņš Feldmanis un video projekciju mākslinieks Gatis Priednieks Melnacis.