Aicinām iesaistīties “Līvas ciema svētku” meistardarbnīcās

13.05.2019

Jaunuma titlulattēls

“Līvas ciema svētkos” ikviens aicināts iepazīt un izmēģināt dažādu amatu prasmes meistardarbnīcās, ko piedāvā Liepājas Tautas lietišķās mākslas studijas, dažādu amatu meistari un amatnieki, kas atbrauks uz Liepāju, lai iepazīstinātu svētku apmeklētājus ar savām prasmēm un ierādītu kā pašiem izgatavot dažādas interesantas lietas.

Tos, kas vēlas paši savām rokām izgatavot pastalas, aicinām pieteikties 100pastalas.lv meistardarbnīcā, kurā varēs iegūt zināšanas par šo seno apavu darināšanu un izveidot gan tradicionālas pastalas, gan izvēlēties dažādas krāsu kombinācijas savām īpašajām pastalām. Meistardarbnīcā vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties pastalu darināšanas meistardarbnīcā savlaicīgi, aizpildot pieteikuma anketu ŠEIT

Liepājas Tautas lietišķās mākslas studija “Liepava” aicina uz ādas senatnes un semantikas darbnīcu, ādas rotu izgatavošanas darbnīcu, kamolu darbnīcu, divgalu celu un austo jostu darbnīcu, austo audumu malu apdares darbnīcu, ziedu motīvu tamborējumu darbnīcu, pērļotavas darbnīcu, kurā taps jostas, pirkstaiņi un aproces, bet rokas šujmašīnas darbnīcā taps “ielāpu segas”. Interesentiem būs iespēja arī apskatīt lībiešu sievu tautas tērpu paraugus.

Liepājas Tautas lietišķās mākslas studijas “Zītars” meistari mācīs dzintara rotu montāžu, bet Tautas lietišķās mākslas studija “Kursa” ierādīs grāmatzīmju, aproču un sedziņu aušanas, audekla mešanas, bārkšu griešanas un dzintara slīpēšanas prasmes. “Kursas” meistaru paveikto varēs aplūkot arī Kurzemes spoguļsegu izstādē.

Liepājā viesosies Lizuma amatnieku kopa “Laipa”, kuras meistari demonstrēs celaiņu aušanas un mezglošanas prasmes.

Biedrība “Liepājas optimistu pulks” “Līvas ciema svētku” apmeklētājus iepazīstinās ar senajām lauku sētas amata prasmēm – veļas rullēšanu, malkas zāģēšanu, aušanu, pīšanu, šūšanu. Svētku sadaļā “Lauku sēta” varēs aplūkot senos darbarīkus, uzzināt to pielietojumu un apskatīties kā tie darbojas praksē.

“Spēļu sētas” radošajā zonā varēs piedalīties akmens apgleznošanas darbnīcā, kurā būs iespēja izveidot suvenīru atmiņai no svētkiem, bet stikla pūšanas darbnīcā meistara Andreja Virbuļa vadībā varēs izgatavot mazu, skaistu rotaslietu no stikla.

“Līvas ciema svētkos” skatītāji varēs vērot Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas rīkotās trauku virpošanas sacensības, kurās savās amata prasmēs un veiklībā spēkiem mērosies svētku dalībnieki – profesionāli keramiķi. Sacensībās noskaidros, kura spēkos ir no vienāda māla daudzuma, ierobežotā laikā uzvirpot augstāko māla trauku. Sacensības norisināsies sestdien, 18.maijā:

Pirmā kārta: 10.00/ 11.00/ 12.00/ 13.00

Otrā kārta: 14.00/ 15.00

Fināls: 16.00

Kopumā ikvienam būs iespēja iesaistīties 30 dažādās radošās aktivitātēs. Aicinām izmantot šo iespēju un apgūt interesantas un noderīgas prasmes! “Līvas ciema svētki” norisināsies 18. un 19. maijā Liepājas Promenādē un tuvējās vēsturiskā centra ielās.