Līvas ciema svētkos būs skatāma eksperimentālā deju kamerizrāde “No miglas”

08.05.2019

Šogad “Līvas ciema svētku” apmeklētājus pārsteigs skaista un interesanta deju programma, kas sestdien, 18. maijā pulksten 11:30 iesāksies ar Latvijas Universitātes Tautas deju ansambļa “Dancis” dejotāju veidoto kamerizrādi “No miglas”.

Kamerizrāde ir eksperimentāls projekts, kurā latviešu tautas deja mijiedarbojas ar 21.gadsimta elektroniskās mūzikas skanējumu, savukārt tērpi veidoti ietekmējoties no tradicionālā, vēsturiskā tautas tērpa, kura forma pielāgota skatuvei, bet izskats mūsdienīgam askētismam.

Izrādes veidošanā horeogrāfs Krišjānis Šimis eksperimentējis ar ierasto tautas dejas pasniegšanas formātu – latviešu tautas deju soļi vīsies ar mūsdienu ASV, Brazīlijas un Islandes komponistu elektronisko mūziku – klasisko, trap, future bass un beat. Krišjānis Šimis atzīst: “Elektroniskai mūzikai un elektronikai ir ļoti liela ietekme mūsdienu kultūrtelpā. Man, kā jaunam cilvēkam, skatoties uz tautas kultūru, liekas, ka tai ir jāiet līdzi laikam. Veidojot horeogrāfiju izrādei, ietekmējos no daudziem dejas žanriem – klasiskā un modernā baleta, laikmetīgās dejas un hip-hop. Tādējādi “No miglas” piedāvā vēl vienu jaunu skatījumu uz latviešu tautas deju – tās bagātīgo mantojumu mijiedarbībā ar 21. gadsimta kultūras strāvām.”

Izrāde sastāv no desmit dejām, kurās risinās galveno varoņu – četru puišu – iekšējais pārdzīvojums. Tā pamatā ir pretstats starp cilvēku miglā, kas neļauj saredzēt lietu patieso dabu un brīdi, kad cilvēks no miglas izlaužas un nonāk skaidrībā, lai ielūkotos acīs nezināmajam. Jaunieši prasmīgi un izjusti izdejos cilvēka iekšējās pasaules pārdzīvojumus, kuros pretnostatīts sabiedrības vairākuma spēks un indivīda brīvnoteikšanās alkas.

Kamerizrādes solisti: Aigars Ondzulis, Krišjānis Šimis, Lauma Šime, Kristīne Langiša, Linda Kluša, Līga Indriksone, Reinis Ārgalis, Viesturs Juris Lammass.

“Līvas ciema svētku” tautas deju programma būs skatāma Līvas ciema svētku laukumā uz Lielās skatuves.