„Līvas ciemā” apmeklētājus priecēs plaša kultūras programma

16.05.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

18. un 19. maijā Liepājas promenādē 11. Amatniecības un tradicionālās kultūras festivālā „Līvas ciems” īpašo gaisotni un svētku sajūtu radīs gan amatnieki, meistari un tirgotāji, gan Promenādes muzikanti, danču meistari un fotogrāfi.

Sestdien, 19. maijā, pulksten 11.00 ar svinīgu gājienu Kazdangas pūtēju orķestra pavadībā no Liepājas promenādes amfiteātra uz Līvas ciema laukumu un „Līvas ciema” karoga pacelšanu tiks atklāts 11. Amatniecības un tradicionālās kultūras festivāls „Līvas ciems”.

Tajā jau vienpadsmito reizi vienkopus pulcēsies gan Līvas tirgus amatnieki, meistari un pārdevēji, gan dejotāji, dziedātāji un muzikanti, piedāvājot ikkatram iespēju gan iegādāties sev tīkamus amatnieku darinājumus, gan līdzdarboties radošajās darbnīcās un baudīt plašu kultūras programmu.

Kā jau iepriekš informējām, 18. maijā Līvas ciema laukumā norisināsies „Zeļļu un meistaru svētki”, kuros skanēs dziesmas, būs jauno dizaineru modes skates un savā dejotpriekā, izpildot latviešu un citu tautu dejas, dalīsies PIKC „Liepājas Valsts tehnikums” jauniešu deju kolektīvs „Odziņa”, Smiltenes Valsts tehnikuma jauniešu deju kolektīvs „Amatnieki” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas deju ansamblis „Rucavietis”. Bet Liepājas promenādē abas festivāla dienas ar saviem priekšnesumiem dalībniekus un apmeklētājus priecēs Promenādes muzikanti, kuru vidū būs gan kokles spēles virtuozs Ansis Jansons, perkusionists Nils Īle ar grupu „Afroambient” un akordeonists Leonards Domicēvičs, gan Liepājas apvienotā tautas mūzikas grupa „Zari & Grieži”, ielu muzikantu trio „Kaut kur”, Kazdangas pūtēju orķestris un lauku kapela no Lietuvas, gan arī folkloras kopas no Alsungas, Talsiem, Tukuma, Ventspils, Līvānu novada Rožupes, Liepājas un Daugavpils. Šoreiz latviešu tautas mūzika skanēs akustiski vairākās vietās vienlaikus visā Liepājas promenādes teritorijā, nevis kā ierasts vienuviet uz skatuves, radot īpašu noskaņu un svētku atmosfēru.

Tāpat abas dienas festivāla teritorijā rosīsies un īpaši iekārtotā fotostūrītī iemūžināt savu „Līvas ciema 2013” mirkli aicinās Promenādes fotogrāfi no Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra fotostudijas „Fotast”. Bet to, kāds fotogrāfu acīm izskatījās „Līvas ciems” pagājušajā gadā, varēs apskatīties fotostudijas „Fotast” izstādē.

Savukārt 19. maijā no pulksten 11.00 – 12.00 un no 13.30 – 14.30 Liepājas promenādē būs Promenādes danči, kuros festivāla apmeklētājiem Deju svētku atmosfēru uzburs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu deju kolektīvs „Kvēle”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kvēle” un senioru deju kolektīvs „Sidrabvilnis”.

Divas dienas Liepājas promenādē andelēsies, mieloties aicinās un savas amata prasmes izrādīs Līvas ciema amatnieki un tirgotāji, piedāvājot iegādāties apģērbu gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem, tekstilizstrādājumus, adījumus un tamborējumus, rotaslietas un smukumlietas no visdažādākajiem materiāliem (stikla, pērlītēm, polimērkeramikas, koka u.c.), neiztrūkstoši tirgū piedalīsies amatnieki ar sudraba un dzintara rotaslietām, koka un keramikas izstrādājumiem, tāpat arī no meistaru rokām būs iespēja iegādāties dažādus metālkalumus, dabisku, rokām gatavotu kosmētiku, ādas izstrādājumus un daudz ko citu.

Lielu paldies 11. Amatniecības un tradicionālās kultūras festivāla „Līvas ciems” rīkotāji saka PIKC „Liepājas Valsts tehnikums” kolektīvam, SIA „UVIKS”, SIA „Norinda”, SIA „Libowbeds”  un Liepājas Jūras flotiles komandierim un jūras kapteinim Rimantam Štrimaitim par sadarbību un atbalstu festivāla veidošanā!

Plašāka 11. Amatniecības un tradicionālās kultūras festivāla „Līvas ciems” programma atrodama šeit: ŠEIT

Uz tikšanos Liepājā!

Uzziņai:
Festivāla norises laikā apmeklētājiem Liepājas ostas piestātnē Nr.84. būs iespēja arī apskatīt  Jūras spēku flotiles kuģus. 18. maijā no pulksten 11.00 – 16.00 apmeklētājus uzņems mīnu kuģis „Rūsiņš”, bet 19. maijā no pulksten 11.00 – 14.00 apmeklētājus gaidīs gan „Rūsiņš”, gan štāba un apgādes kuģis „Virsaitis”.

18. maijā no pulksten 11.00 līdz 16.30 Liepājas promenādē ar saviem priekšnesumiem festivāla dalībniekus un apmeklētājus priecēs Promenādes muzikanti:

 • Skodas kultūras centra lauku kapela “Bartuva”
 • Kokles spēles virtuozs Ansis Jansons
 • Ventspils blumīzeristi
 • Rožupes kultūras nama folkloras kopa „Rūžupis Veiri”
 • Talsu tautas nama Tautas muzikanti „Tals` Trimi`š”
 • Daugavpils novada kultūras centra  folkloras kopa „Dyrbyni”
 • Kazdangas pūtēju orķestris
 • Akordeonists Leonards Domicēvičs
 • Liepājas studijas „Skani” ansamblis „Spēles”

 19. maijā no pulksten 11.00 līdz 15.00 Liepājas promenādē ar saviem priekšnesumiem festivāla dalībniekus un apmeklētājus priecēs Promenādes muzikanti:

 • Liepājas apvienotā tautas mūzikas grupa „Zari & Grieži”
 • Tukuma kultūras nama tautas mūzikas ansamblis „Danču spēles”
 • Alsungas kultūras nama kapela “Suitu muzikanti”
 • Nils Īle  ar perkusionistu grupu „Afroambient”
 • Liepājas jauniešu grupa „Kaut kur”
 • Liepājas folkloras kopa „Vēlava”

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja