Liepājas Metalurgu tautas teātris piedalās LTV šovā „Lai top!”

16.05.2013

Jaunuma titlulattēls 

Šodien, 16. maijā, pie Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu tautas teātra viesosies izdevniecības „Žurnāls Santa” līdzīpašniece Santa Anča, lai gatavotos Latvijas Televīzijas raidījumam „Lai top!”. Savukārt, 18. maijā, pulksten 17:00 Liepājas Leļļu teātrī Metalurgu tautas teātris aicina uz Rūdolfa Blaumaņa lugas „Pazudušais dēls” iestudējumu, režisore Daina Kandevica un scenogrāfs Andis Strods. Ieejas maksa 1.00 Ls.

Latvijas Televīzijas raidījums „Lai top!” veltīts XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem. Raidījuma skatītājiem kopā ar svētku dalībniekiem – amatierkolektīviem un sabiedrībā populāriem cilvēkiem, iespējams kopīgi izdzīvot pirmssvētku emocijas un aktīvo gatavošanās procesu.

30. aprīlī Latvijas Televīzijas atjaunotajā 6. studijā notika raidījuma „Lai top!” pirmais ieraksts, kurā piedalījās 20 svētku kolektīvi un 20 Latvijas slavenības. Viņu vidū ir arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu tautas teātris ar savu drosmīgo interpretāciju Raiņa lugai „Pūt, vējiņi!”, kas saņēmusi Latvijas amatierteātru iestudējumu balvu „Gada izrāde 2011”.

Šova uzdevums ir pavisam vienkāršs – katrs kolektīvs pirmā raidījuma vakarā savā lokā uzņēma vienu slavenību, kuru turpmāk apmācīs „arodā” jeb priekšnesumā. Uzņemtie jaunpienācēji turpmāk ir līdzās kolektīvu ikdienā, gatavojas svētkiem, pārvarot šķēršļus mēģinājumos un izdzīvojot prieku un pacilājošo satraukumu pirms uzstāšanās, kā arī gandarījumu priekšnesumu laikā.

Kā zināms, šogad XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos būs ne tikai dziesmu un deju kolektīvu koncerti, bet arī pūtēju orķestru, folkloras kopu, vokālo ansambļu un teātru kolektīvu priekšnesumi.

Pirmā raidījuma vakarā Metalurgu tautas teātris savā lokā uzņēma izdevniecības „Žurnāls Santa” līdzīpašnieci Santu Anču, kura šodien, 16.maijā, viesosies Liepājā pie Metalurgu tautas teātra, lai piedalītos izrādes „Pūt, vējiņi!” mēģinājumā un ar kolektīva palīdzību un atbalstu iejustos valdonīgās Mātes lomā.

Interesentiem Metalurgu tautas teātra un Santas Ančas radītais kopdarbs būs vērojams svētdien, 19. maijā, pulksten 21.45 Latvijas Televīzijas 1. kanāla raidījuma „Lai top!” tiešraidē. Dalībnieku sniegumu izvērtēs trīs eksperti no Dziesmu un Deju svētku kustības, bet katra raidījuma sirsnīgāko priekšnesumu noteiks skatītāju balsojums.

Savukārt, 18. maijā, pulksten 17.00 Liepājas Leļļu teātrī Metalurgu tautas teātris interesentus aicina uz emocionālo un notikumiem bagāto Rūdolfa Blaumaņa lugas „Pazudušais dēls” iestudējumu, kurā tiek atspoguļots Krustiņa ceļš uz savu bojāeju, pievēršot pastiprinātu uzmanību arī katra izrādes tēla – Roplaiņa, Roplainietes, Paula, Iņķa, Matildes un pat Ilzes – tātad apkārtējās sabiedrības vainai notikušajā. Izrādes mērķis ir, uzrunājot skatītāju ar mūsdienīgiem izteiksmes līdzekļiem, likt aizdomāties par viņam bieži sastopamām un saprotamām dzīves tēmām, tai skaitā vecāku un bērnu attiecībām, dzīves vērtībām, kā arī mīlestības izraisītajiem pārdzīvojumiem.

„Pazudušais dēls” Metalurgu tautas teātra interpretācijā tiek veidota kā kinofilmas „Pazudušais dēls” uzņemšanas process. Pielietojot mūsdienu skatītājam saprotamo un pieņemamo kino klipu uztveršanas principu, Metalurgu teātrim rodas iespēja šo piecu cēlienu lugu padarīt kompaktāku, dinamiskāku un izspēlēt vienā notikumiem bagātā cēlienā.

Galvenajā – Krustiņa lomā – Mārcis Ļaksa (izrādē „Pūt, vējiņi!” atveidoja Didzi) vai  Rūdolfs Grūbe (jaunākais kolektīva dalībnieks), pārējās lomās: Roplainis – Ainars Krūms, Roplainiete – Gaida Mažaika vai Inese Indriksone, Aža – Sinilga Ozoliņa vai Iveta Treimane, Pūlīšu Pauls – Kaspars Plauks vai Raimonds Mašņikovs (savā pirmajā lomā Metalurgu teātrī), Ilze – Kristīne Šokoleja-Šokolaite vai Ilze Cimermane, Matilde – Ildze Matute vai Laura Grundmane.

Izrādes režisore ir Daina Kandevica, scenogrāfiju veido Jaunā Rīgas Teātra aktieris, bijušais Metalurgu Tautas teātra dalībnieks Andis Strods, bet filmas materiālu sagatavojis Kaspars Plauks.

Ieejas maksa 1.00 Ls. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/6180 , kā arī stundu pirms izrādes Liepājas Latviešu biedrības nama kasē.

Informāciju sagatavojusi:
Zane Šmite
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Sabiedrisko attiecību praktikante
un
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja