Līgosim Liepājā, koncertestrādē „Pūt, vējiņi!”

11.06.2013

Jaunuma titlulattēls 

23. jūnija vakarā ikviens tiek aicināts uz Līgo svētku svinībām Liepājas koncertestrādē „Pūt, vējiņi!”, kur Liepājas amatierteātru aktieri un tautas deju ansambļa „Rucavietis” dejotāji izrādīs Jāņa Jaunsudrabiņa komēdiju „Jo pliks, jo traks”, muzicēs Rucavas lauku kapela „Paurupīte”, tiks iedegta lielā Liepājas jāņuguns un līdz pat saullēktam varēs dejot Līgo nakts ballē kopā ar grupu „Klaidonis”.

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūras pārvalde” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, turpinot labi aizsākto tradīciju, 23. jūnija vakarā aicina lielus un mazus līgotājus uz Līgo svētkiem Liepājā, lai koncertestrādē „Pūt vējiņi!” kopā radītu īstu svētku noskaņu.

Pulksten 20:00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātru aktieri un tautas deju ansambļa „Rucavietis” dejotāji uz koncertestrādes skatuves līgotājiem izrādīs Jāņa Jaunsudrabiņa joku pilno komēdiju  par mīlas likstām un nedienām – „Jo pliks, jo traks”.

„Vai esat kādreiz atbildējis uz iepazīšanās sludinājumu? Lugas galvenais varonis Jānis Lazdiņš ir, vai precīzāk, viņa māsa Anna to slepus izdarījusi viņa vietā. Lai nu kā, vientuļo jaunkundzi ir ieinteresējusi „Jāņa” rakstītā vēstule un viņa aicina stalto lauku jaunsaimnieku ierasties ciemos viņas smalkajos apartamentos Rīgā. Kā Jānim veiksies? Vai „lauku lācis” pratīs čāpot pa gludu grīdu? Vai jaunā līgava būs gana laba, lai Jānis spētu aizmirst savu mīlestību uz kaimiņu meiteni? Un ko laukos dara ar vistām, kad tās nelaikā sataisījušās perēt? Atbildes uz visiem šiem jautājumiem būs iespējams rast līgotājiem sarūpētajā izrādē,” stāsta izrādes režisors Juris Ločmelis.

Galvenajās lomās iejutīsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studijas aktieri: Jānis Ločmelis – Jānis, Anna Elizabete Stūre – Jete, Katrīna Feldmane – Berta Bute.

Uzveduma režisors ir Juris Ločmelis, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Dace Lanka, horeogrāfe Sandra Blumbaha un Kristaps Vahņenko, bet Raimonda Paula mūziku aranžējis Jānis Strazds.

Pēc izrādes, ap pulksten 22:00, pasākuma apmeklētāji tiks aicināti piedalīties ikgadējā Jāņu svinību rituālā, kurā, skanot līgodziesmām, kopīgi tiks iedegta Liepājas lielā jāņuguns, savukārt no pulksten 23.00 līdz 4.00 ikviens līgotājs varēs no sirds izdancoties un sagaidīt saullēktu kopā ar grupu „Klaidonis“.

Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/6567 .
Svētku vakarā no pulksten 18.00 – arī „Pūt, vējiņi!“ kasē.
Biļetes cena – Ls 2.
No pulksten 23.00 – Ls 3.
Līgotājiem pensijas gados un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (uzrādos atbilstošos dokumentus)  biļetes cena – Ls 1,50.
Līgām, Jāņiem un bērniem līdz 12 gadiem (uzrādot personu apliecinošos dokumentus) ieeja pasākumā bez maksas.

Informāciju sagatavojusi:
Zane Šmite
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Sabiedrisko attiecību praktikante
un
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja