Jauktais koris „Laiks” aicina uz jaunu koncertprogrammu

05.06.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

Svētdien, 9. jūnijā, pulksten 19.00 Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā (Kuršu ielā 19) Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Laiks” kopā ar Vaiņodes novada jaukto kori aicina uz jaunu koncertprogrammu „Jāmeklē sudrabs tas baltais, kas trīc tepatās, mūsos pašos”. Koncertā klausītājiem būs iespēja dzirdēt komponistes Lauras Gustovskas skaņdarba pirmatskaņojumu, kas ir īpašs veltījums korim „Laiks”.

Gatavojoties šīs vasaras nozīmīgākajam notikumam tūkstošiem dejotāju un dziedātāju – XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Laiks” (diriģente Ilze Balode, kormeistare Laura Bluķe) un tā draugi un domubiedri – Vaiņodes novada jauktais koris (diriģente Ilze Balode), Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu grupa un solisti: Laura Bluķe, Ieva Dreimane, Toms Bokums, Herberts Davidaitis, Kārlis Millers un Gunita Riežniece (kokles solo) mīļi aicina ikvienu interesentu svētdien, 9. jūnijā, pulksten 19.00 Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā uz koncertu „Jāmeklē sudrabs tas baltais, kas trīc tepatās, mūsos pašos”.

„Imanta Ziedoņa citāts izvēlēts kā vadmotīvs koncertam, lai akcentētu katra kordziedātāja īpašās sajūtas pirms lielajiem Dziesmu un Deju svētkiem. Dziedāšana ir tas „baltais sudrabs”, kas mūsos trīc – dārgs un latviski tīrs. Un šajās skaistajās trīsās koristi vēlas dalīties pirms svētkiem, kā arī apliecināt dziesmas spēku, piederību latviskajai identitātei, izteikt sevi mūzikā, dalīties ar  klausītājiem sajūtās, kas atbilst kora moto: “Izmantojiet pilnvērtīgi un atbildīgi LAIKU, kas jums ir dots! Mūsu LAIKS – kormūzikas LAIKS!“,” par koncerta nosaukuma izvēli stāsta jauktā kora „Laiks” dalībnieki.

Koncerta pirmajā daļā klausītājus priecēs Vaiņodes novada jauktais koris diriģentes Ilzes Balodes vadībā. Latviskās mūzikas mīlestību koris apliecinās ar garīgās mūzikas dziesmām, programmā iekļaujot arī vienu no Dziesmu svētku repertuāra skaistākajām dziesmām  – Raimonda Tigula jaunradīto skaņdarbu „Dod, Dieviņi”.

Savukārt koncerta otrajā daļā, koris „Laiks” izpildīs savu jauno koncertprogrammu ar pirmatskaņojumu – komponistes Lauras Gustovskas skaņdarbu „Hozeja”, kas radīts īpaši korim „Laiks”. „Dramatiskais skaņdarbs izskanēs kā apliecinājums katra cilvēka spējām atrast sevī pašā mītošo „balto sudrabu” – caur smagām ciešanām cilvēks nonāk līdz atziņai, ka arī viņā mīt baltais mīlestības sudrabs: „Tava mīlestība līst bez mitas manā dzīvē. Tā topu es par Tavējo!” sajūtās dalās kora dalībnieki.

Komponiste Laura Gustovska atzīst: „Stāsts par Hozeju ir pārāk spēcīgs, lai par to nedziedātu. Meklējot kādu poētisku tekstu par šo tēmu, uzgāju Džona Paipera (John Piper) dzejoli ar tādu pašu nosaukumu un fragmentu no tā arī izvēlējos kā tekstu kora dziesmai. Pravieša Hozejas dzīvesstāsts ir viens no spēcīgākajiem mīlestības stāstiem, kas aprakstīts Bībelē – par pilnībā nepelnītu, bet nelokāmu; neprasītu, bet absolūti vajadzīgu un vienmēr klātesošu mīlestību: tieši tādu, kāda ir vajadzīga, lai pravietis apprecētu netikli, un kāda Dievam ir pret saviem ļaudīm.  Par to arī mūzika, kurā netrūkst ne skarbuma, ne uzvaroša miera.”

Koncerta noslēgumā visus klausītājus iepriecinās kopkora izpildītā dziesma – Ē.Ešenvalda „Dvēseles dziesma”, kas ir arī Dziesmu svētku Noslēguma koncerta „Līgo- lai top!” fināla dziesma.

Ikvienam koncerta apmeklētājam būs iespēja ziedot latviešu dižgara – ilggadējā Dziesmu svētku virsdiriģenta Jāņa Dūmiņa pieminekļa izveidei Baldonē. Izcilais latviešu diriģents atstājis paliekošas pēdas latviešu kormūzikas attīstībā, tāpēc koris „Laiks” aicina atbalstīt šī projekta realizāciju.

Informācija tapusi sadarbībā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora „Laiks” pārstāvi Kasparu Grīnfeldu.

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja