Līgosim Liepājā koncertestrādē “Pūt, vējiņi!”!

05.06.2015

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina lielus un mazus līgotājus svinēt Līgo svētkus Liepājā koncertestrādē “Pūt, vējiņi!” 23. jūnijā no plkst. 20.30 līdz četriem rītā, baudot pūtēju orķestra “Palangos orkestras” koncertu, iededzot Jāņuguni kopā ar Ievu Tālbergu un Grobiņas Jāņubērniem un saules lēktu sagaidot Līgo nakts ballē ar grupu “Tālbraucēji”. Ieejas maksa: 3 EUR.

Līgo svētki lielākai daļai cilvēku saistās ar laiku, kas aizvadāms laukos, dabā, tomēr, turpinot iesākto tradīciju, 23. jūnijā arī Liepājā ikvienam būs iespēja ļauties Līgo svētku burvībai, gan baudot svētku koncertu, pavadot sauli un iededzot Jāņu ugunskuru, gan arī lustīgi pavadot Līgo nakti. Šogad plkst. 20.30 koncertestrādē “Pūt, vējiņi!” Līgo nakti Liepājā ieskandinās tuvējie kaimiņi – atraktīvais pūtēju orķestris “Palangos orkestras” (diriģents Vygantas Rekašius) ar deju grupu no Lietuvas. Kopš 1953. gada mūsu kaimiņvalsts tuvējā pilsēta Palanga lepojas ar savu pūtēju orķestri, kas savu atpazīstamību izpelnījās jau pirmajos pastāvēšanas gados. Orķestris, kurā apvienojušies savu profesiju mīloši mūziķi, turpina pūšamo instrumentu spēles tradīciju, piedaloties gan vietēja, gan starptautiska mēroga festivālos un konkursos, nereti saņemot augstākos novērtējumus, atzinības rakstus un balvas. Pūtēju orķestris viesojies Krievijā, Armēnijā, Igaunijā, Vācijā un citās valstīs, kā arī veikuši ierakstus radio un televīzijā.

Līgo vakarā plkst. 22.00 “Pūt, vējiņi!” dārzā, atgādinot sev saulgriežu būtību un latviešu tautas tradīcijas, ar latviešu tautasdziesmām un rotaļām Sauli pavadīsim un Jāņuguni degsim kopā ar Jāņubērniem no Grobiņas: Ieva Tālberga – balss, kokles, dūdas, Elga Jonase – balss, kokles, akordeons, Gita Liepiņa – balss, kokles, perkusijas, Agita Ēķe – balss un kokles.

No plkst. 23.00 līdz pat četriem rītā uz lustīgām Līgo nakts dejām aicinās grupa “Tālbraucēji”, piedāvājot gan pašsacerētas, gan latviešu estrādes klasikas dziesmas, gan arī pasaules poproka un kantrī mūzikas pērles. Grupā apvienojušies pieredzes bagāti mūziķi: ilggadējais grupu “Eolika” un “Sīpoli” dalībnieks Tālis Gžibovskis (sitaminstrumenti), ilggadējais grupas “Ornaments” mākslinieciskais vadītājs Uģis Pētersons (taustiņinstrumenti, vijole, piebalss), kādreizējais grupas “Zodiaks” ģitārists Dzintars Sāgens (solo ģitāra), Aivars Vitkovskis (basģitāra) un Aigars Pomaskovs (balss) – grupas “Tālbraucēji” dziesmu autors, producents un dibinātājs. Šogad grupa svin savu desmit gadu dzimšanas dienu, atzīmējot to ar jubilejas koncertprogrammu un tās ierakstiem skaņu studijā. Pēdējo četru gadu laikā grupa darbojusies nemainīgā dalībnieku sastāvā, ierakstot trīs studijas albumus, no kuriem jaunākais – “Kafijpauze” – nominēts 2014. gada “Zelta Mikrofons” ierakstu balvai kantrī mūzikā. Mūziķi apgalvo, ka viņu radītās mūzikas pamatvērtības ir izteiksmīga melodija un krāsains aranžējums, ritma un formas dažādība, vokālās daudzbalsības un solista dialogs ar klausītāju, patiesums un sirsnība.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv, kā arī svētku vakarā no plkst. 19.30 koncertestrādes “Pūt, vējiņi!” kasē. Līgām, Jāņiem un bērniem līdz 12 gadiem, uzrādot personu apliecinošus dokumentus, ieeja pasākumā bez maksas.

Līgotāji aicināti ņemt līdzi savu Līgo svētku groziņu vai arī baudīt gardumus kafejnīcās “Lotte caffe” un “Trīs sivēni” koncertestrādes “Pūt, vējiņi!” dārzā.

Liepājas iedzīvotājus un pilsētas viesus kopā svinēt gada krāšņākos saulgriežus aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, atbalsta Liepājas pilsētas dome un Liepājas Kultūras pārvalde, kā arī “IF P&C Insurance AS Latvijas filiāle” un SIA “Liepājas tramvajs”.

Afišas autors: Gundars Čiževskis

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja