Liepājas Tautas teātris aicina uz pirmizrādi “Saules dēls un Mēness meita”

11.09.2015

Saules_dels_Meness_meitaLiepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātris, Dzejas dienu ietvaros, 12. septembrī, pulksten 15.00 aicina apmeklēt uzveduma “Saules dēls un Mēness meita” pirmizrādi Liepājas latviešu biedrības nama Kamerzālē. Ieeja bez maksas.

Septembra mēnesis ierasti ir Dzejas dienu mēnesis, kad visā Latvijā un arī Liepājā norisinās tām veltīti pasākumi. Šīs Dzejas dienas ir īpašas ar to, ka aizrit Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas zīmē, kad tiek īstenoti pasākumi Raiņa un Aspazijas personību un viņu radītā kultūras mantojuma aktualizēšanai.

Uzvedumā “Saules dēls un Mēness meita” Tautas teātra aktieri (režisore Ināra Kalnarāja) radošā sadarbībā ar bijušajiem Liepājas teātra aktieriem Ievu Mūrnieci un Haraldu Ulmani, kurš bijis arī Liepājas Tautas teātra režisors, lasīs Raiņa un Aspazijas jaunības laika, Šveices perioda un brieduma gadu vēstules. Par muzikālo noformējumu rūpēsies Valdis Aivars.

Strādājot ar bērniem un jauniešiem, režisore Ināra Kalnarāja secinājusi, ka šī auditorija interneta un jauno tehnoloģiju piedāvāto iespēju dēļ arvien mazāk laika velta labas literatūras lasīšanai, tādēļ iestudējums veidots ar mērķi veicināt šīs sabiedrības daļas interesi un izpratni par Raiņa un Aspazijas daiļradi un abu personību šķautnēm. Iestudējumā atklāsies gan abu personību rakstības stils, gan savstarpējā radošā sacensība, kas veicinājusi dižgaru daiļrades izaugsmi.

Izrāde tapusi pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijas Valsts mežu atbalsts kultūras programmām reģionos” projekta “Kurzemes reģiona kultūras programma 2015” finansiālam atbalstam.

Informāciju sagatavoja:

Selēna Vasiļjeva
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja