Latviju starptautiskā festivālā “Baltijas Rampa” pārstāvēs Liepājas Metalurgu Tautas teātris

10.09.2015

No 11. līdz 13. septembrim Sāremā salas pilsētā Kuresārē, Igaunijā, norisināsies starptautiskais Baltijas valstu amatierteātru festivāls “Baltijas Rampa”, kurā Latviju pārstāvēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu Tautas teātris. Skatītāju un ekspertu vērtējumam tiks piedāvāts lietuviešu dramaturģes Lauras Sintijas Čerņauskaites lugas “Slīdošā Lūče” iestudējums “Slīdošā” ar Latvijas Nacionālā teātra aktieri Jāni Vimbu galvenajā lomā.

Festivāls ik pēc diviem gadiem notiek kādā no Baltijas valstīm, savstarpējai pieredzes apmaiņai pulcējot amatierteātrus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Festivāla mērķis ir padziļināta kaimiņvalstu dramaturģijas iepazīšana, un tā dalībniekiem jārāda kaimiņvalsts autora lugas iestudējums. Latviju festivālā ar igauņu autora Jāna Tettes izrādi „Daudz laimes darba dienā!” pārstāvēs Rēzeknes Tautas teātris, bet ar lietuviešu dramaturģes Čerņauskaites lugas “Slīdošā Lūče” iestudējumu “Slīdošā” – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu Tautas teātris (režisore Daina Kandevica, režisora asistents Ainars Krūms).

““Slīdošā” ir stāsts par īsto un mazsvarīgo cilvēku attiecībās. Katrai no izrādes varonēm pienāk brīdis, kad šis īstais- patiesais kaut kur “aizslīd”, un notiek aizraušanās ar blakus lietām. Iestudējumā tiek risināts, kā nonākt atpakaļ pie tā patiesā, no kura dažādu iemeslu dēļ ir aizslīdēts,” stāsta Metalurgu Tautas teātra režisore Daina Kandevica.

Izrāde Metalurgu Tautas teātra repertuārā ir īpaša ar to, ka izveidojies jauns sadarbības projekts ar Latvijas Nacionālā teātra aktieri Jāni Vimbu, kuram uzticēta galvenās – Feliksa lomas atveidošana. Aktieris, 2007./2008. gada sezonā spēlējot šo lomu izrādē “Slīdošā Lūče” Latvijas Nacionālajā teātrī, saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvu kā labākais jaunais skatuves mākslinieks.

Svarīgi atzīmēt, ka festivālā “Baltijas Rampa” notiks iestudējuma “Slīdošā” pirmizrāde. Savukārt, liepājniekiem izrādi būs iespējams noskatīties šī gada rudenī.

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:

Selēna Vasiļjeva
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja