Liepājas muzeja nodaļā atklās fotoizstādi “Liepāja – pozitīvā”

15.09.2015

 Jaunuma titlulattēls     Jaunuma titlulattēls     LIGA_EVALDSONE - lapai

16. septembrī plkst. 17 Liepājas muzeja ekspozīcijas „Liepāja okupāciju režīmos”, K.Ukstiņa ielā 7/9, izstāžu zālē atklās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijas „FOTAST” fotogrāfu darbu izstādi „Liepāja – pozitīvā”.

Izstādē savus darbus eksponē Agris Klestrovs, Daina Ģibiete, Edgars Pohevičs, Gunārs Kopštāls, Irina Tīre, Jānis Vecbrālis, Laila Dūna, Līga Evaldsone, Vineta Jaunzeme un Ziedonis Safronovs. Lielākais vairums būs krāsainu bilžu, bet varēs aplūkot arī melnbaltas fotogrāfijas.

Izstāde ir stāsts par mūsu pilsētu šodien gan ar saviem sasniegumiem, gan neveiksmēm. Bet atšķirībā no mūsu sabiedrības tendences visu kritizēt, „FOTAST” mākslinieki centušies uz to visu paraudzīties pozitīvā gaisotnē.

Jau pats jēdziens „pozitīvs” vai „negatīvs” katram cilvēkam izraisa dažādas asociācijas, katrs no mums to uztver savādāk, bet lielākā daļa to saista ar savām emocijām par kādu lietu, notikumu, vietu vai ko citu.

Kā saka „FOTAST” vadītājs Jānis Vecbrālis, tad „pēdējā laikā bieži sarunās ar cilvēkiem vai komunicējot sociālajos tīklos, nākas sastapties ar „negatīvu”, bet mēs kā fotogrāfi „negatīvu” uztveram savādāk. Mums tā ir fiziska īpašība, tas ir materiāls, no kā tiek izgatavotas fotogrāfijas, ko sauc par „pozitīvu””.

Tieši tāpēc Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijas „FOTAST” dalībnieki ir izveidojuši fotogrāfiju kolekciju ar pozitīvu noskaņu „pozitīvā” izpildījumā, jo viņi dzīvo un domā pozitīvi par apkārt esošo un notiekošo.

Izstāde skatāma līdz 18. oktobrim. Ieeja ir bez maksas.

Astra Dzērve
Liepājas muzeja muzejpedagoģe