Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sarīkojumos ievieš ieejas maksu

16.01.2013

Jaunuma titlulattēls 

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde „Liepājas pilsētas domes Tautas mākslas un kultūras centrs” saskaņā ar Domes lēmumu, ar šā gada janvāri ievieš ieejas biļetes iestādes organizētajos sarīkojumos.

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde „Liepājas pilsētas domes Tautas mākslas un kultūras centrs”, kuras darbības mērķis ir piedāvāt daudzveidīgus un kvalitatīvus kultūras pakalpojumus Liepājā, nodrošināt nacionālās un vietējās kultūras vērtību un tradīciju pārmantošanu, kā arī veidot un uzturēt labvēlīgu kultūrvidi sabiedrības jaunradei un sociālajai līdzdalībai, ik gadu organizē vairāk kā 60 kultūras norises – koncertus, izrādes, izstādes, festivālus, kuros kopā ar iestādes radošajiem kolektīviem piedalījušies arī Latvijā zināmi un atzīti mākslinieki.

Līdz šim tos ir bijis iespējams apmeklēt bez maksas, tomēr, ne visas kvalitatīva un mākslinieciski augstvērtīga sarīkojuma organizēšanas izmaksas ir iespējams nodrošināt tikai ar pašvaldības piešķirtajiem naudas līdzekļiem.

Lai nodrošinātu papildus finanšu līdzekļu piesaisti, kas sekmētu 27 dažādu žanru kolektīvu radošo un saimniecisko iniciatīvu, Liepājas pilsētas domes Tautas mākslas un kultūras centra administrācija, sadarbībā ar kolektīvu vadītājiem, jau kopš 2012. gada janvāra piedāvā māksliniecisko kolektīvu sagatavotās programmas citu pasākumu rīkotāju organizētajos pasākumos, kā arī dažādu tautu tērpu, kostīmu un aksesuāru nomu. Noteikta arī dalības maksa bērnu un citu radošo maksas kolektīvu dalībniekiem.

Pamatojoties uz Liepājas pilsētas Domes 2011. gada 24. novembrī pieņemto lēmumu „Par Liepājas pilsētas Domes Tautas mākslas un kultūras centra maksas pakalpojumu apstiprināšanu”, ieejas biļešu cenu koncertos, izrādēs, tematiskos un atpūtas sarīkojumos, festivālos un brīvdabas pasākumos iespējams piemērot no 0,50 – 10,- LVL.

Iestādes darbinieki cer, ka no janvāra jaunieviesto ieejas maksu 1,- LVL apmērā apmeklētāji uztvers vairāk kā ziedojumu, kas palīdzēs īstenot kādu pārdrošāku radošu ideju.

Bezmaksas ieeja sarīkojumos tiek piemērota pirmsskolas vecuma bērniem, bērniem bāreņiem un I un II grupas invalīdiem.

Ieejas maksa netiks piemērota, nodrošinot valsts svētku, piemiņas dienu, tradicionālo gadskārtu svētku un svinamo dienu norises, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvu un to māksliniecisko vadītāju jubileju sarīkojumus, kā arī dažādu žanru amatiermākslas kolektīvu skates.

Pirmie sarīkojumi, uz kuriem būs nepieciešama ieejas biļete, ir amatierteātru izrādes šīs nedēļas nogalē Liepājas Latviešu biedrības nama lielajā zālē, Kamerzālē un Liepājas Leļļu teātrī.

Biļetes uz iestādes organizētajiem sarīkojumiem varēs iegādāties gan iepriekšpārdošanā Liepājas Latviešu biedrības nama,  Liepājas Olimpiskā centra, tirdzniecības centra „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, SIA „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv, gan stundu pirms sarīkojuma tā norises vietā.

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja