Liepājas amatierteātri pretendē uz titulu „Gada izrāde 2012”

16.01.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls 

Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2012” ietvaros, nedēļas nogalē, 19. un 20. janvārī, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija, Tautas teātris un Metalurgu tautas teātris aicina interesentus uz saviem iestudējumiem Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē, Lielajā zālē un Liepājas Leļļu teātrī. Ieejas maksa katrā izrādē 1.00 LVL.

Latvijas amatierteātru iestudējumu skati „Gada izrāde”  ik gadu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs ar mērķi izvērtēt Latvijas amatierteātru iestudējumus aizvadītajā sezonā, nodrošinot amatierteātru darbības nepārtrauktību Latvijā un veicinot amatierteātru māksliniecisko izaugsmi un kvalitatīvu attīstību, kā arī popularizējot amatierteātru darbību Latvijas sabiedrībā.

Uz „Gada izrāde 2012” finālu var pretendēt teātri, kas pierādījuši sevi pilsētas vai novada un reģionu amatierteātru skatēs.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātru kolektīvi skatei piesaka dažādu žanru iestudējumus, ar kuriem tie nav piedalījušies iepriekšējo gadu skatēs, taču 2012. gadā guvuši skatītāju atzinību gan Liepājā, gan citur Latvijā.

Savu veikumu izvērtēt Liepājas amatierteātri uzaicinājuši teātru eksperti Ilzi Kļaviņu, ar kuras vērtējumu kolektīvi sevi piesaka Kurzemes reģiona skatēm februārī un martā.

Liepājas Jauniešu teātra studija sestdien, 19. janvārī, pulksten 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē skatītāju un eksperta vērtējumam izrādīs Hermaņa Paukša lugas „Vai tev tas neliekas dīvaini, Rodžer?” iestudējumu, kura režisors ir Juris Ločmelis. Galvenajās lomās Kārlis Reijers un Aksels Aizkalns. Lugas autors norādījis, ka tā ir filozofiska drāma ar aizdomīguma pieskaņu, bet studijas dalībnieki to papildina sakot, ka tas ir spokains kriminālstāsts ar stereo elementiem.

Savukārt svētdien, 20. janvārī, pulksten 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē Liepājas Tautas teātra aktieri režisores Ināras Kalnarājas vadībā izstāstīs un izrādīs Viļņu Jāņa piedzīvojumus pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas „Īsa pamācība mīlēšanā” motīviem. Viļņu Jāņa lomā iejutīsies Jānis Muižnieks, Ilzi atveidos Linda Grosgale.

Pulksten 20.00 Liepājas Leļļu teātrī interesenti varēs noskatīties Metalurgu tautas teātra muzikālo uzvedumu “..Vējā”, kurā skanēs Ainara Pūpola dziesmas no Metalurgu tautas teātra izrādēm, kuras  tapušas laika periodā no 1985. līdz 2002. gadam.

„Salna pavasarī”, „Maks un Morics”, „Mazā raganiņa”, „Ķiršu garša”, „Pasaka par vērdiņu” – tās ir izrādes, no kurām dziesmas 20. janvāra vakarā apmeklētājiem izpildīs Metalurgu Tautas teātra aktieri, iestudējuma režisore Daina Kandevica.

Biļetes (cena 1.00 LVL) uz izrādēm var iegādāties gan iepriekšpārdošanā Liepājas Latviešu biedrības nama,  Liepājas Olimpiskā centra, tirdzniecības centra „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, SIA „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv, gan stundu pirms izrādes Liepājas Latviešu biedrības nama kasē.

Šogad XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā rādīs veiksmīgākos amatierteātru latviešu dramaturģijas iestudējumus – skates „Gada izrāde 2008”, „Gada izrāde 2009”, „Gada izrāde 2010”, „Gada izrāde 2011”, „Gada izrāde 2012” finālistus.

Izrādes paredzētas Dailes teātra Mazajā un Kamerzālē, Leļļu teātrī, Rīgas Latviešu biedrības namā, Eduarda Smiļģa Teātra muzejā un Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā.

Jau zināms, ka Liepāju Dziesmu un Deju svētkos pārstāvēs Metalurgu tautas teātris ar iestudējumu – Rainis „Pūt, vējiņi” /režisore Daina Kandevica/, kas „Gada izrāde 2011” finālā ieguva Gada izrādes titulu un Aigars Kārkliņš – titulu labākais aktieris un „Gada izrāde 2010” finālisti – Liepājas Tautas teātris ar izrādi R.Blaumanis „Trīnes grēki” /režisore Ināra Kalnarāja/.

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja