Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvi uzsāk 2013./2014. gada sezonu

30.08.2013

  Septembrī un oktobrī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra radošie kolektīvi uzsāk 2013./2014. gada sezonu, sagaidot gan esošos, gan jaunus kolektīva dalībniekus.  

Aizvadītajā sezonā nenoliedzami nozīmīgākais, gaidītākais un lielākais notikums gan Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra administrācijai, kolektīviem un to dalībniekiem, gan simtiem citu pilsētu un novadu kultūras darba organizētājiem, kolektīviem, gan arī desmitiem tūkstošu skatītāju bija XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, kuri šoreiz bija piesātināti ar dažāda žanra, formas un satura sarīkojumiem.

Taču paralēli Dziesmu un Deju svētku gatavošanās procesam Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aizvadītajā 2012./ 2013. gada sezonā liepājniekus un Liepājas viesus aicinājis kopumā uz teju 60 iestādes organizētajiem sarīkojumiem – koncertiem, svētkiem, izstādēm, izrādēm un festivāliem, kuros aktīvi līdzdarbojušies iestādes radošie kolektīvi un to dalībnieki. Ar dziesmām, dejām, izrādēm un izstādēm priecēti skatītāji arī visā Latvijā un ārpus tās.

Pateicoties kolektīvu vadītāju un dalībnieku nesavtīgi ieguldītajam darbam, laikam, enerģijai un līdzekļiem, Latvijas, Liepājas un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vārds šosezon izskanējis vairākkārt – gan republikas, gan starptautiskā mērogā.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris „Aija” (diriģente Gunta Vite), jauktie kori „Laiks” (diriģente Ilze Balode, kormeistare Laura Bluķe) un „INTIS” (diriģente Ilze Valce, vokālā pedagoģe Mārīte Lazdāne) tika izvirzīti un godam pārstāvēja Liepāju XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku koru konkursā „Koru kari”, bet Jauniešu teātra studija (režisors Juris Ločmelis) un Metalurgu tautas teātris (režisore Daina Kandevica) tika izvirzīti un piedalījušies Latvijas amatierteātru iestudējumu „Gada izrāde 2012” finālā Rīgā. Tautas lietišķās mākslas studijas „Kursa” meistare Ilma Dīriņa un vadītāja Ilma Rubene (kā vieslektore) piedalījās seminārā „Baltijas jūras valstu etnogrāfiskie adījumi apģērbā” Vīlandē (Igaunijā), bet kopā ar tautas deju ansambli „Rucavietis” (vadītāja Sandra Blumbaha) piedalījās 2. Starptautiskajā festivālā „Miera teritorija” Kaļiņingradas apgabalā (Krievijā). Savas amata prasmes niedru aušanā „Niedru festivālā” Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzeja zvejnieku sētā „Vītolnieki” (Papē) demonstrēja tautas lietišķās mākslas studijas „Liepava” (vadītāja Smaida Rubeze) meistares, bet jauktais koris „INTIS” ar mākslinieciski augstvērtīgu koncertu „Paralēles” atzīmēja kolektīva 25 gadu jubileju. Jubilejas sezona bija arī jauktajiem koriem „Līva” (diriģents Jēkabs Ozoliņš) un „Kursa” (diriģente Ilze Āboliņa), vīru korim „Dziedonis” (diriģents Valdis Aivars) un folkloras kopai „Saknes” (vadītāja Rudīte Nikolovska). Savukārt jauktā kora „Laiks” diriģentei Ilzei Balodei, jauktā kora „INTIS” diriģentei Ilzei Valcei un tautas dziesmu ansambļa „Voļņica” vadītājai Tatjanai Beļikovai par paveikto radošo darbu un nopelniem pilsētas labā tika piešķirts tituls „Gada liepājnieks 2012”.

Šeit minētie notikumi ir tikai neliela daļa no iepriekšējās sezonas sasniegumiem, gandarījumiem un notikumiem Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra radošo kolektīvu darbībā.

Kā ik gadu, uzsākot jaunu sezonu, visi radošie kolektīvi atkal aicina kopā esošos dalībniekus un, protams, aicina kolektīviem pievienoties jaunus „radošos spēkus”. Ja arī Tu esi nolēmis pievienoties kādam Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvam, tad šī informācija ir domāta tieši Tev.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvu dalībnieku 2013./2014. gada sezonas pirmās nodarbības un jaunu dalībnieku uzņemšana:
2. septembrī

15:00 Bērnu teātris (Liepājas Latviešu biedrības nama 111.telpa)
16:00 Bērnu vokālā studija Pērlītes (Liepājas Latviešu biedrības nama 107.telpa)
18:00 Bērnu deju kolektīvs Krustiņi (Liepājas Latviešu biedrības nama Baletzālē)
3. septembrī
19:00 Metalurgu tautas teātris (Liepājas Latviešu biedrības nama 85.telpa)
4. septembrī
18:00 Jauktais koris INTIS (Liepājas Latviešu biedrības nama 107.telpa)
19:00 Jauniešu deju kolektīvs Kvēle (Liepājas Latviešu biedrības nama Lielā zāle)
5. septembrī
14:00 Folkloras kopa Saknes (Liepājas Latviešu biedrības nama 107.telpa)
15:00 Bērnu teātris (Liepājas Latviešu biedrības nama 111.telpa)
16:00 Bērnu vokālā studija Pērlītes (Liepājas Latviešu biedrības nama 107.telpa)
18:00 Jauktais koris Līva (Liepājas Valsts 1. ģimnāzija)
19:00 Tautas teātris (Liepājas Latviešu biedrības nama 106.telpa)
6. septembrī
19:00 Vokālais ansamblis Šokolāde (Liepājas Latviešu biedrības nama 111.telpa)
9. septembrī
16:00-18:00 Lietišķās mākslas studija Kursa (Lietišķā mākslas centrā „Dārza iela”-Dārza iela 4/8)
18:00 Sieviešu koris Aija (Liepājas Latviešu biedrības nama 107.telpa)
18:00 Bērnu deju kolektīvs Krustiņi (Liepājas Latviešu biedrības nama Baletzālē)
19:00 Vokālais ansamblis Šokolāde (Liepājas Latviešu biedrības nama 111.telpa)
10. septembrī
18:00 Jauktais koris Kursa (Liepājas Latviešu biedrības nama 107.telpa)
18:00 Tautas dziesmu ansamblis Voļņica (O.Kalpaka 68/70)
19:00 Metalurgu tautas teātris (Liepājas Latviešu biedrības nama 85.telpa)
19:30 Tautas deju ansamblis Rucavietis (Liepājas Latviešu biedrības nama Baletzālē)
11. septembrī
18:00 Jauniešu teātra studija (Liepājas Latviešu biedrības nama 106.telpa)
19:30 Tautas deju ansamblis Rucavietis (Liepājas Latviešu biedrības nama Baletzālē)
19:00 Jauniešu deju kolektīvs Kvēle (Liepājas Latviešu biedrības nama Lielā zāle)
12. septembrī
19:00 Jauktais koris Laiks (Liepājas Latviešu biedrības nama 107.telpa)
16. septembrī
18:00 Jauktais koris Lauma (Liepājas Universitātē)
Lietišķā mākslas centrā „Dārza iela” (Dārza iela 4/8)

10:00 Lietišķās mākslas studija Liepava
16: 00-18:00 Lietišķās mākslas studija Kursa
17. septembrī

12:00-16:00 Lietišķās mākslas studija Zītars  (Lietišķā mākslas centrā „Dārza iela”-Dārza iela 4/8)
20:00 Vidējās paaudzes deju kolektīvs Kvēle (Liepājas Latviešu biedrības nama Lielā zāle)
30. septembrī
18:00 Vīru koris Dziedonis (Liepājas Latviešu biedrības nama 107.telpa)
1. oktobrī
18:00 Folkloras kopa Vēlava (Liepājas Latviešu biedrības nama 111.telpa)
18:00 Senioru deju kolektīvs Sidrabvilnis (Liepājas Latviešu biedrības nama Lielā zāle)
3. oktobrī
17:30 Fotostudija “Fotast” (Liepājas Latviešu biedrības nama 76. telpa)
20:00 Vidējās paaudzes deju kolektīvs Vaduguns (Liepājas Latviešu biedrības nama Lielā zāle)
8. oktobrī
11:00 Lietišķās mākslas studija Dzintars (Liepājas Latviešu biedrības nama 111.telpa)

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja