Liepājnieki atgriezušies no Kaļiņingradas un saņēmuši jaunus uzaicinājumus

21.08.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

Ar dažādu pieredzi no Kaļiņingradas atgriezušies Liepājas pārstāvji, kas piedalījās 2. Starptautiskajā kultūras festivālā „Teritorija mira” no 13. līdz 17. augustam. Liepājnieki savas prasmes amatniecībā, dejošanā, dziedāšanā, muzicēšanā un leļļu teātra spēlēšanā demonstrējuši tik labi, ka saņēmuši uzaicinājumus piedalīties arī citu Krievijas pilsētu kultūras pasākumos.

Pusmiljona iedzīvotāju pilsētā Kaļiņingradā festivāls „Teritorija mira” ir lielākais kultūras notikums, kura idejas autore un iniciatore ir Kaļiņingradas apgabala Kultūras ministre Svetlana Kondratjeva. Ministres kundze ar patiesu gandarījumu novērtēja Liepājas kolektīvu piedalīšanos festivālā un Latvijas konsulāta vadītājai Solvitai Martinsonei publiski pasniedza pateicības rakstu. Gan festivāla organizētajā preses konferencē, gan arī festivāla laikā mediju pārstāvjiem bija liela interese par Liepājas kolektīviem.

 Latviju starp trīspadsmit dažādu tautu un valstu kolektīviem festivālā pārstāvēja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas deju ansamblis „Rucavietis”, amatnieki no tautas lietišķās mākslas studijas „Kursa”, post-folkloras grupa „Zari” un Liepājas ceļojošais leļļu teātris „Maska”. Amatnieki saņēma uzaicinājumu nākošā gada maijā piedalīties festivālā Jaroslavjas apgabala Rostovā.

Kā atzīst Ilma Rubene, tad „šī „Kursas” dalībniecēm bijusi pirmā reize, kad bija iespēja Krievijā demonstrēt savu veikumu. Cilvēki bija ļoti atsaucīgi, nāca runāties, jo Kaļiņingradā dzīvo ģimenes, kas savulaik pārcēlušies no Karostas, no Liepājas. Festivāla dalībnieki varēja izmēģināt savas prasmes aušanā un ņemt līdzi savus darinājumus.” Savukārt Liepājas ceļojošais leļļu teātris „Maska” saņēma apliecinājumu festivālā „Teritorija mira” tikties arī nākošajā gadā.

Post – folk grupa „Zari” un tautas deju ansamblis „Rucavietis” festivālā uzstājās uz vairākām skatuvēm un guva lielu skatītāju un klausītāju atzinību. Par spīti laika apstākļiem, kolektīvu uzstāšanās raisīja pacilājošo un emocionālu noskaņu.

Informāciju sagatavojusi:
Krista Kalnarāja
LPPI „Kultūras pārvalde” attīstības projektu vadītāja