Liepājas Metalurgu teātris aicina uz muzikālu uzvedumu „Vejā…”

23.05.2012

Jaunuma titlulattēls 

Piektdien, 25. maijā, pulksten 19.00 Liepājas Leļļu teātrī uz literāri muzikālu uzvedumu „Vējā…” aicina Liepājas Metalurgu tautas teātra dalībnieki un režisore Daina Kandevica. Tajā skanēs Ainara Pūpola dziesmas no teātru izrādēm.

Literāri muzikālajā uzvedumā „VĒJĀ…” skanēs Liepājas mūziķa, komponista un dzejnieka Ainara Pūpola dziesmas no Metalurgu Tautas teātra izrādēm, kuras  tapušas laika periodā no 1985. līdz 2002. gadam.

„Salna pavasarī”, „Maks un Morics”, „Mazā raganiņa”, „Ķiršu garša”, „Pasaka par vērdiņu” – tās ir izrādes, no kurām dziesmas  25. maija vakarā Liepājas Leļļu teātrī apmeklētājiem izpildīs Metalurgu Tautas teātra aktieri, Aivars Meijers (taustiņintrumenti, balss) un, protams, pats dziesmu autors Ainars Pūpols (ģitāra, balss ).

Kā blūza izpildītājs A.Pūpols ir labi pazīstams ne tikai lokāli – Liepājā, bet arī  Latvijā un pat aiz tās robežām, tāpēc Metalurgu tautas teātris, ar šo uzvedumu, kura režisore ir Daina Kandevica, centīsies iepazīstināt plašāku sabiedrību ar viņa veikumu tieši teātra mūzikas jomā.

Šogad janvārī A.Pūpols atzīmēja savu 50. dzimšanas dienu, arī šis uzvedums iecerēts kā viens no viņa jubilejas pasākumiem un viņa muzikālā un literārā darba apkopojums amatierteātru mākslas žanrā.

 A.Pūpols ir ilggadējs Metalurgu Tautas teātra dalībnieks gan kā aktieris,   gan mūzikas un dziesmu tekstu autors. Teātrī viņš aktīvi darbojies no 1978. gada, bet 1981. gadā Imanta Ziedoņa  „Kurzemīte” inscenējumam sarakstījis savu pirmo teātra dziesmu.

„Ainara mūzika ir gaiša, dzīvespriecīga un viņa dziesmu teksti ir ar dziļu domu un tēlainu valodu. Šīs dziesmas labi saprotamas gan bērnu un jauniešu auditorijai, gan pieaugušo klausītāju lokam. Tās ar prieku var dziedāt līdzi, jo ir viegli uztveramas un dungojamas,” atzīst Metalurgu Tautas teātra vadītāja Ērika Vecvagare, piebilstot, ka nozīmīgs un vērā ņemams ir arī tas, ka daudzas no dziesmām, kuras Ainars ir rakstījis tieši teātra izrādēm, ir kļuvušas populāras – tās dzied gan skolu kori, gan citi jauniešu vokālie kolektīvi.

Muzikālais uzvedums būs arī Metalurgu tautas teātra sezonas noslēguma sarīkojums.

Atnāciet, un svinēsim svētkus kopā!

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja