Liepājas Bērnu teātris aicina uz jubilejas izrādēm maijā

06.05.2015

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu teātris šogad svin 45 gadu jubileju, skatītājus aicinot uz izrāžu ciklu laikā no 2015. gada janvāra līdz maijam. Šo piektdien, 8. maijā, pulksten 12.00 Liepājas Leļļu teātrī Bērnu teātris un režisore Vita Pētersone ielūdz uz izrādi „Brūno lāču pasaka” pēc Imanta Ziedoņa pasaku motīviem. Savukārt nākamajā piektdienā, 15. maijā, pulksten 12.00 Bērnu teātra jubilejas izrāžu ciklu noslēgs uzvedums „Atceroties Jāzepu Osmani” bibliotēkā „Varavīksne”. Ieeja bez maksas.

Izrāde „Brūno lāču pasaka”, kas notiek šo piektdien, 8. maijā, veidota no divām Imanta Ziedoņa pasakām – „Lāču” un „Brūnā”. Bērnu teātra kolektīva repertuārā šī izrāde ir jau divus gadus, un tā ir spēlēta vairāk kā piecpadsmit reizes dažādās skolās un bibliotēkās, visvairāk Liepājas apkārtnes novadu skolās un kultūras centros. 8. maijā piepildīsies kolektīva sapnis spēlēt izrādi Imanta Ziedoņa dēlam Rimantam Ziedonim un Imanta Ziedoņa dzīvesbiedrenei un aktrisei Ausmai Kantānei, kurai pateicoties ir radusies šī bērnu ļoti mīlētā “Lāču pasaka”. Piektdien galvenajās lomās redzēsim Marku Vaivaru, Kristeru Reini un Valtu Dāmi, kuri iejutīsies trīs Lāču lomās, savukārt Anete Pupila atveidos Lāču mammu, bet Kārlis Vēbers – Brūno vīriņu. Izrādes ilgums: 30 minūtes.

Režisore Vita Pētersone par 15. maijā gaidāmo uzvedumu „Atceroties Jāzepu Osmani” stāsta: “Bērnu teātris visus garos gadus ir bijis saistīts ar Jāzepu Osmani un viņa darbiem, viņš ir bijis klātesošs pie kolektīva darba sākuma. Pat kolektīva pirmais iestudējums 1969. gadā bija Jāzepa Osmaņa luga “Sarkangalvīte”. Šogad uzvedumā būs tikšanās ar lugas “Sarkangalvīte” tēliem, kā arī skanēs dzeja no uzveduma “Krikumkrakumi” un Imanta Kalniņa mūzika,” stāsta režisore Vita Pētersone, piebilstot, ka ar šo iestudējumu kolektīvs Kurzemes novada literāro uzvedumu skatē 2014. gadā saņēma pirmās pakāpes diplomu. Galvenajās lomās redzēsim jaunos aktierus: Sarkangalvīte – Laura Kubila, Lapsa – Sanija Lange, Vilks – Markuss Kļava. Uzvedums tiek veidots kopā ar bibliotēkas “Varavīksne” darbiniekiem, kuri stāstīs par rakstnieka daiļradi un viņa ieguldījumu latviešu bērnu dzejas attīstībā, kā arī režisore Vita Pētersone runās par sadarbību daudzu gadu garumā. Izrādes ilgums: 45 minūtes.

Ieeja izrādēs bez maksas.

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja