Liepājas Tautas teātris aicina uz Raiņa un Aspazijas dzejas iestudējumu bērniem “JAUNAIS BĒRZIŅŠ”

07.05.2015

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 9. maijā, pulksten 15.00 Liepājas Tautas teātris un režisore Ināra Kalnarāja aicina uz Māmiņdienai veltītu Raiņa un Aspazijas dzejas iestudējumu ģimenēm ar bērniem – pirmizrādi “Jaunais bērziņš” Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē. Visiem labi zināmos un iemīļotos dzejoļus atmiņā atsauks aktieri kopā ar saviem bērniem, kā arī uzvedumu ar dziesmām greznos bērnu un jauniešu vokālā studija “Pērlītes”. Ieeja bez maksas.

Tuvojoties Māmiņdienai, Liepājas Tautas teātris aicina ģimenes ar bērniem no 6 gadu vecuma uz mākslinieciski radošu pēcpusdienu Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē. Šoreiz galvenajās lomās redzēsim Liepājas Tautas teātra aktierus – māmiņas, vecmāmiņas, bērnus un mazbērnus, kopā veidojot Raiņa un Aspazijas dzejas uzvedumu “Jaunais bērziņš”, kurā izskanēs tādi iemīļoti dzejoļi kā “Lellīte Lolīte”, “Pasaciņa”, “Mākonītis un Mākonīte” un citi, kas atsauks atmiņā bērnību pieaugušajiem un darīs mīļu un gaišu svētku noskaņu bērniem šodien.

“Tas būs mākslinieciski radošs pasākums, nevis tradicionāla teātra forma – atnākušos bērnus iesaistīsim arī radošās aktivitātēs. Lielie zīmēs uz sienas, mazie uz grīdas, uz lapiņām – katrs varēs ilustrēt to, ko stāsta un dzied vai arī paši veidot savu zīmējumu stāstu,” vēsta režisore Ināra Kalnarāja.

Ideja veidot uzvedumu bērniem ar Raiņa un Aspazijas dzeju, režisorei radusies pagājušā gada rudenī, apmeklējot kādu iedvesmojošu semināru par abu dzejnieku radošo darbību. Tā kā Liepājas Tautas teātra mēģinājumos bieži vien piedalās arī bērni, kuri nepacietīgi gaida, kad režisore iedalīs kādu lomu arī viņiem, tad šis, Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gads, šķitis piemērots šādam izaicinājumam. Ināra Kalnarāja stāsta: “Rainis un Aspazija bērniem veltītos dzejoļos raksta par savu bērnību, par to laiku, kā toreiz bērni auga, ko redzēja, juta, par dabas klātbūtni. Saka, Rainī un Aspazijā esot zināms naivums – cita gadsimta cilvēki ar savām vērtībām, kas līdz mūsdienām gan krietni mainījušās. Mūsu leksikā ikdienā ir biznesa un politiskā valoda, bet mums vairs nav tā mīļā sarunvaloda. Mums šodien jārunā tā, lai menedžeris mani saprot, bet kā runāt bērnam ar māti vai mātei ar bērnu… Atsauksim atmiņā zināmās, mīļās, bet, iespējams, piemirstās lietas un emocijas.”

Muzikālu sveicienu, izpildot Raimonda Paula, Imanta Kalniņa un Egona Valtera dziesmas ar Raiņa un Aspazijas dzeju, skatītājiem sniegs Sondras Krauzes vadītā Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu un jauniešu vokālā studija “Pērlītes”. Koncertmeistars Dzintars Beitāns.

Foto: Iveta Meldere

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja