Liepājas amatierteātri piedalās festivālā “Spēlesprieks” Limbažos

31.07.2015

Jaunuma titlulattēls

Šajā nedēļas nogalē divi Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātru kolektīvi dodas uz Limbažiem, kur norisinās starptautiskais amatierteātru festivāls “Spēlesprieks”. Piektdien, 31. jūlijā, plkst. 22.30 Limbažu pilsdrupās notiks Liepājas Jauniešu teātra studijas izrāde “Ragana”, savukārt sestdien, 1. augustā, plkst. 14.00 kafejnīcā “Tornis” ikvienam interesentam būs skatāma Liepājas Tautas teātra izrāde “Ilgās Ziemassvētku pusdienas”.

Starptautiskais amatierteātru festivāls “Spēlesprieks” notiek katru otro gadu un šoreiz tas norisinās jau trīspadsmito reizi, kopā aicinot labākos Latvijas amatierteātrus un vieskolektīvus no Latvijas, Igaunijas, Dānijas un Gruzijas. Festivāls notiek vienlaicīgi ar Limbažu pilsētas svētkiem no 30. jūlija līdz 1. augustam un tā ietvaros limbažniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja redzēt 18 izrādes, kas norisināsies dažādās pilsētas vietās – pagalmos, pilsdrupās, muzeja saimniecības ēkā, ražošanas telpās un laukumos. Vairāk informācijas mājas lapā www.spelesprieks.lv.

Liepājas Jauniešu teātra studija uz festivālu Limbažos ar prieku dodas jau trešo reizi, par ko režisors Juris Ločmelis stāsta: “Es apzināti izvēlos Limbažu festivālu, jo tas ir ļoti labi organizēts – vienkārši un eleganti. Man tur vienmēr patīk atgriezties!” Šoreiz liepājnieki piedalās ar Aspazijas lugas iestudējumu “Ragana” īpašā laikā un vietā – Limbažu pilsdrupās vēlā vakara stundā. “Jau otro reizi šajā festivālā aktieri pamatā nespēlē uz skatuvēm, bet gan pilsētvidē. Sūtot pieteikumu, kā vēlamo izrādes vietu norādīju Limbažu pilsdrupas un guvu tam atsaucību. Jauniešiem tā būs vērtīga pieredze, jo būs jāpielāgojas videi un jāimprovizē,” stāsta režisors, atzīstot, ka spēlēt Limbažos ir liela atbildība, jo publika ir prasīga, Limbažu teātra izaudzināta. Jāatzīmē, ka Latvijas amatierteātru skatē “Gada izrāde” Liepājas Jauniešu teātra studijas izrāde “Ragana” ieguva pirmo pakāpi.

Savukārt Liepājas Tautas teātris saņēmis uzaicinājumu piedalīties festivālā, pateicoties izrādes “Ilgās Ziemassvētku pusdienas” panākumiem Latvijas amatierteātru skates finālā Rīgā. Režisores Ināras Kalnarājas veidotais Torntona Vaildera iestudējums ļoti atzinīgi novērtēts arī jūlija sākumā notikušajā starptautiskajā amatierteātru festivālā “NoBa” Dānijā, uzsverot gan aktiermeistarību, gan režisores un scenogrāfa ieguldīto darbu. Liepājas Tautas teātris festivālā “Spēlesprieks” piedalīsies pirmo reizi.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja