Atklās fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa personālizstādi “Saskati mūziku”

28.07.2015

Jaunuma titlulattēls

Ceturtdien, 30. jūlijā, plkst. 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē notiks Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijas “FOTAST” vadītāja un fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa personālizstādes “Saskati mūziku” atklāšana. Izstāde bez maksas būs apskatāma no 30. jūlija līdz 28. augustam.

Fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa personālizstādē “Saskati mūziku”, kas aizsākas vienlaicīgi ar mūzikas festivālu “Liepājas vasara”, plašākai sabiedrībai būs apskatāmas ilgākā laika posmā tapušās fotogrāfijas no dažādiem Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem, kā arī iemūžināti Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla dalībnieki.

“Jau vairākus gadus man ir iespēja būt salīdzinoši tuvu klasiskajai mūzikai, lai gan visu savu dzīvi esmu pret to izturējies neitrāli, jāatzīst, ka esmu to iemīlējis. Nepārzinu to visās tās smalkajās niansēs, bet jūtu to ar sirdi,” par izstādes tapšanas impulsiem saka fotogrāfs Jānis Vecbrālis. “Šīs mūzikas patika man ir nākusi ne tikai caur ausīm, bet arī caur fotoaparāta objektīvu. Tā ir iespēja būt mūziķu tuvumā, redzēt emocijas vēl tuvāk. Man ir bijusi lieliska iespēja iepazīt mūziķus ne tikai koncertos, bet arī aizkulisēs. Rezultātā ir tapušas daudz fotogrāfiju. Īpaši mīļas man ir tās, kurās ir neaprakstāmi un nenoraksturojami mirkļi, emocijas, izjūtas… Un tieši šīs izjūtas ir tās, kas deva šai izstādei nosaukumu „Saskati mūziku”.”

Pirmo fotokameru Jānim Vecbrālim bērnībā uzdāvināja tēvs un, kopš tā laika caur foto objektīvu tverti mirkļi gan skolā, gan armijas laikā, gan turpmākā ikdienā, kad fotomateriālus vēl uzglabāja kurpju kastēs un albumos. Profesionāli fotografēšanai J.Vecbrālis pievērsies no 2003. gada, fotografējot gan savam priekam, gan arī kāzās, jubilejās un citos privātos un publiskos pasākumos. Fotozinības apgūtas “Fotoakadēmijā”, kur J.Vecbrālis mācījies pie tādiem Latvijā pazīstamiem fotomeistariem kā Dainis Matisons, Aivars Liepiņš, Oļegs Zernovs, Jānis Deinats, Gatis Rozenfelds, Māris Kundziņš un citi. Zināšanas aizvien tiek papildinātas, arī daloties pieredzē ar citiem fotogrāfiem Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijā “FOTAST”, kuras vadītājs J.Vecbrālis ir kopš 2012. gada septembra.

Radošās darbības laikā J.Vecbrālis piedalījies gan dažādās ar fotografēšanu saistītās aktivitātēs, fotoplenēros un kopizstādēs, kā arī veidojis vairākas personālizstādes Liepājā, Aizputē, Vaiņodē un citās Latvijas vietās.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja