Starptautiski festivāli veicina Tautas deju ansambļa “Rucavietis” izaugsmi

08.09.2015

     Jaunuma titlulattēls    Jaunuma titlulattēls    DSC_0310

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblis „RUCAVIETIS” atgriezies no starptautiska tautas deju un mūzikas festivāla „PRIE NEVEZIO-2015”, kas 5., 6. septembrī jau sesto reizi norisinājās Paņevežas pilsētā, Lietuvā.

Uzaicinājumu no festivāla organizatoriem TDA “Rucavietis”(vadītāja Sandra Blumbaha) saņēmis pateicoties Paņevežas tautas deju kolektīva „GRANDINELE” vadītājai Zitai Rimkuvienei, ar kuru kontakti tika nodibināti 2014.gada vasarā, viesojoties starptautiskajā folkloras festivālā „Jarmark Jaszczurczy”, Chelmno, Polijā. Šā gada maijā TDA „Rucavietis” Lietuvas draugus uzņēma “Līvas ciema svētkos”.

Festivāls „PRIE NEVEZIO-2015” norisinājās Paņevežā, pilsētas 512 gadu jubilejas ietvaros. Starptautiskajā festivālā piedalījās kolektīvi no Igaunijas, Polijas, Ukrainas, Lietuvas un Latvijas. TDA “Rucavietis”, prezentējot savu valsti un pilsētu, dejoja gan skaistās un cēlās vecmeistaru, gan mūsdienu horeogrāfu radītās dejas.

Kā atzīst kolektīva vadītāja un dejotāji, ar dalību starptautiskos festivālos tiek ne tikai iepazīta citu tautu kultūra, veicināta citu valstu dalībnieku interese par Latviju, bet arī pilnveidotas katra dalībnieka sociālās prasmes un iemaņas. Izvirzot augstākus mērķus un darbojoties komandā, lai tos sasniegtu, tiek paaugstināts kolektīva mākslinieciskais līmenis. Šādas sevis pilnveidošanas iespējas ir viens no iemesliem, kādēļ vadītāja un dejotāji atsaucas uzaicinājumiem dalībai festivālos. Jau novembrī TDA “Rucavietis” dalībnieki pārstāvēs Latviju projektā Turcijā.

Kolektīva vadītāja stāsta, ka kolektīva jaunās sezonas koncertu plāns jau gandrīz gatavs. Tajā iekļauti koncerti pie kolektīviem Ventspilī, Ogrē, Tīnužos, Daugavpilī, dalība svētku pasākumos Liepājā, arī ikgadējais Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra un TDA “Rucavietis” rīkotais tautas deju kolektīvu festivāls „Sadancojam Liepājā”, kurā ierodas kolektīvi no dažādiem Latvijas novadiem. Sezonas galvenais pasākums noteikti būs Kurzemes Deju svētki, kas 18.-19.jūnijā norisināsies Liepājā.

Arī šoruden TDA „Rucavietis” aicina pievienoties jaunus, enerģiskus un deju mīlošus jauniešus, ar kuriem vienoties deju solī, doties neaizmirstamos piedzīvojumos un sniegt pozitīvas emocijas skatītājiem. Jauno dalībnieku uzņemšana 14. un 16.septembrī plkst.19:30 Liepājas latviešu biedrības namā.

Papildu informācija zvanot pa tālruni: 26374920

 

Informāciju sagatavoja:

Selēna Vasiļjeva
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja
Rožu laukums 5/6
Tālr.: 6 34 81253, Mob.: 26374920
e-pasts: selena.vasiljeva@dome.liepaja.lv