Liepājā notiks jau 10. Bērnu tautas deju svētki „Pilna sauja dzintariņu”

08.03.2013

Jaunuma titlulattēls 

Piektdien, 15. martā, Liepājā notiks jau 10. Bērnu tautas deju svētki „Pilna sauja dzintariņu”. Vakarā, pulksten 18.00, Liepājas Latviešu biedrības namā svētku lielkoncertā skatītājus priecēs 22 tautas deju kolektīvi no Rīgas, Tukuma, Saldus, Pāvilostas, Dižstendes, Auces, Jaunbērzes un Liepājas, kurus vienkopus pulcinājusi Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīva „Krustiņi” vadītāja Inta Āboliņa. Ieejas maksa koncertā 1.00 Ls.

Kopš 2002. gada kā mazi dzintara graudiņi Liepājā mirdzējuši Latvijas pilsētu bērnu un jauniešu deju kolektīvi, kurus nu jau desmito reizi vienkopus pulcina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu tautas deju kolektīva “Krustiņi” vadītāja Inta Āboliņa.

Svētku mērķis ir gan stiprināt Dziesmu un deju svētku tradīciju un sekmēt bērnu un jauniešu deju kolektīvu radošās aktivitātes, gan, pulcējot tos vienkopus, veicināt vadītāju jaunradi un sadarbību profesionālās meistarības jomā, gan arī rosināt bērnos un jauniešos interesi par latviešu tautas deju kā mērķtiecīgu pašapliecināšanās un pilnveidošanās iespēju.

Ik gadu interesi par šiem svētkiem izrāda daudzi Latvijas kultūras un interešu izglītības centru, izglītības iestāžu, kultūras un interešu izglītības centru bērnu un jauniešu deju kolektīvu vadītāji.

Par labu tradīciju kļuvusi arī svētku dalībnieku viesošanās Liepājas skolās, kurās tautas deju kolektīvi uzstājas ar 45 līdz 60 minūšu ilgām koncertprogrammām.

Šoreiz ciemiņus uzņems un par koncertu norisi rūpēsies Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Ineta Bumbiere un deju kolektīva vadītāja Ilze Jurgilēviča, Liepājas Raiņa 6.vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Sigita Stefana un deju kolektīva vadītāja Dzidra Raboviča, Liepājas 8. vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Andželika Vilsone un deju kolektīva vadītāja Vineta Egliena, 15. vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Sanita Cipriķe un deju kolektīva vadītāja Baiba Demitere.

Savukārt vakarā, pulksten 18.00, Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē lielāki un mazāki dejotāji satiksies svētku lielkoncertā „Pilna sauja dzintariņu”.

Jubilejas reizē skatītājus ar saviem priekšnesumiem priecēs 22 tautas deju kolektīvi no Rīgas, Tukuma, Saldus, Pāvilostas, Dižstendes, Auces, Jaunbērzes un Liepājas.

Savā dejotpriekā dalīsies brašie dejotāji no Latvijas Universitātes deju ansambļa „Dancītis” 1.-2., 3.-4. un 5.-7. klašu grupas (vadītājas Uldze Dzene un Ilze Dzene), Talsu novada Lībagu sākumskolas tautas deju kolektīva „Dzītariņš” 1.-2. un 3.-4.klašu grupas (vadītāja Sandra Znotiņa), Pāvilostas kultūras nama 5.–9. klašu deju kolektīvs (vadītāji Daiga Cābele, Einārs Vārsbergs), Tukuma Mākslas skolas tautas deju kolektīva „Luste” 5.-6. un 10.-12.klašu grupas (vadītāja Madara Augule), Saldus sākumskolas deju kolektīvs „Taurenītis” (vadītāja Sandra Laure), Saldus Bērnu un jaunatnes centra deju kolektīva „Meduslāse” studija (vadītājas Sandra Laure, Ilze Sīle), Auces novada Tautas deju kolektīva „Saulīte” pirmsskolas vecuma, 4.-6.klases un jauniešu grupas (vadītāja Aiga Muzikante), Dobeles novada Jaunbērzes pagasta Tautas deju kolektīvs „Ķipari” (vadītāja Aiga Muzikante ), Rīgas Domes Kultūras pārvaldes kultūras un mākslas centra “Ritums” Bērnu deju kopas „Kamolītis” 4-5 un 6-7 gadu grupas (vadītāja Agita Klešetņikova), Liepājas 15. vidusskolas deju kolektīvs „Akmentiņi” (vadītāja Baiba Demitere), Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas bērnu un jauniešu deju kolektīva „Jumītis” 2.-3. un 9.-12. klašu grupas (vadītāja Ilze Jurgilēviča), Profesionālās izglītības kompetences centra „Liepājas Valsts tehnikums” jauniešu deju kolektīvs „Odziņa” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu deju kolektīva „Krustiņi” 1. un 2.-4.klašu grupas (vadītāja Inta Āboliņa).

Ieejas maksa koncertā 1.00 Ls. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/6178, kā arī stundu pirms koncerta sarīkojuma norises vietā.

Informāciju sagatavoja
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja