Aicina amatniekus pieteikt dalību „Līvas ciema” tirgū

07.03.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

Līdz šā gada 19. aprīlim (ieskaitot) Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina dažādu amatu pratējus un amatniecības darinājumu tirgotājus pieteikt savu dalību 11. Amatniecības un tradicionālās kultūras festivālā „Līvas ciems”.

2013. gada 18. un 19. maijā jau vienpadsmito reizi Liepājas ostas promenādē norisināsies amatniecības un tradicionālās kultūras festivāls „Līvas ciems”, kurā apvienota tradicionālā kultūra, amatniecība, etnomūzika, folklora, radošums, vēsture un mūsdienīga tās interpretācija. Ik gadu festivālā piedalās aptuveni 200 amatnieku, kuri gan tirgojas ar saviem amatniecības darinājumiem, gan demonstrē amata prasmes, iesaistot festivāla apmeklētājus dažādu arodu apguvē. Festivāla īpašo gaisotni rada arī plašā kultūras programma, kurā piedalās folkloras kopas un mūziķi, tautas deju kolektīvi, kapelas un citi mākslinieki.

Katru gadu festivālā izvēlas kādu amata prasmi, kuru izvirza priekšplānā. Šogad festivāla rīkotāji īpašu uzmanību nolēmuši pievērst kokamatniecībai, jo koks ir tas materiāls, kurš ikvienam cilvēkam ir tuvs, pazīstams un ir līdzās visas dzīves garumā. Festivāla ietvaros organizētāji vēlas parādīt, cik ļoti svarīgs un arī simbolisks mūsu dzīvēs vienmēr bija, ir un būs koks, kā arī iepazīstināt festivāla apmeklētājus ar kokamatniecības prasmēm, dodot iespēju iesaistīties vairākās radošajās darbnīcās.

Šogad festivālā būs arī īpaša Garšu darbnīca, kuru vadīs Latvijā atzīti pavāri kā meistari kopā ar topošajiem pavārmākslas meistariem jeb zeļļiem. Garšu darbnīcā atraktīvā veidā tiks apspēlēta latviešu virtuve, tai raksturīgās garšas, krāsas un citas iezīmes.

Arī šogad „Līvas ciems” pieskandinās Liepājas ostas promenādi 2 dienu garumā,  18. maijā no pulksten 10:00–18:00 un 19. maijā no pulksten 11:00-15:00, ikvienam apmeklētājam sniedzot iespēju baudīt festivāla īpašo gaisotni, kuru jau 10 gadus mīl un slavē amatnieki, gūstot baudu gan acīm, gan ausīm, gan garšas kārpiņām.

Šobrīd festivāla organizatori turpina darbu pie festivāla veidošanas, tā kā bez jau pieminētajām norisēm noteikti būs sagaidāmi vēl vairāki pārsteigumi gan dalībniekiem, gan festivāla apmeklētājiem.

Amatnieki pieteikt savu dalību pasākumā var aizpildot pieteikumu un līdz šā gada 19.aprīlim nosūtīt to uz e-pasta adresi: anete.strazda@dome.liepaja.lv vai faksu: 634 23505. Festivāla noteikumi un dalībnieka pieteikuma veidlapa pieejama interneta mājas lapā: ŠEIT .

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja