Liepājā notiks 11. Bērnu tautas deju svētki „Pilna sauja dzintariņu”

26.03.2014

Jaunuma titlulattēls

Piektdien, 28. martā, Liepājā notiks jau 11. Bērnu tautas deju svētki „Pilna sauja dzintariņu”. Vakarā, pulksten 18.00, Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē svētku koncertā skatītājus priecēs 17 tautas deju kolektīvi no Rīgas, Saldus, Dižstendes, Auces, Jaunbērzes un Liepājas, kurus vienkopus pulcinājusi Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīva „Krustiņi” vadītāja Inta Āboliņa. Ieejas maksa koncertā 1.42 EUR.

Kopš 2002. gada kā mazi dzintara graudiņi Liepājā mirdzējuši Latvijas pilsētu bērnu un jauniešu deju kolektīvi, kurus nu jau vienpadsmito reizi vienkopus pulcina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu tautas deju kolektīva “Krustiņi” vadītāja Inta Āboliņa.

Svētku mērķis ir gan stiprināt Dziesmu un deju svētku tradīciju un sekmēt bērnu un jauniešu deju kolektīvu radošās aktivitātes, gan, pulcējot tos vienkopus, veicināt vadītāju jaunradi un sadarbību profesionālās meistarības jomā, gan arī rosināt bērnos un jauniešos interesi par latviešu tautas deju kā mērķtiecīgu pašapliecināšanās un pilnveidošanās iespēju.

Ik gadu interesi par šiem svētkiem izrāda daudzi Latvijas kultūras un interešu izglītības centru, izglītības iestāžu, kultūras un interešu izglītības centru bērnu un jauniešu deju kolektīvu vadītāji.

Par labu tradīciju kļuvusi arī svētku dalībnieku viesošanās Liepājas skolās, kurās tautas deju kolektīvi uzstājas ar 45 līdz 60 minūšu ilgām koncertprogrammām.

Šoreiz dejotāji viesosies un ar savu dejotprasmi skatītājus priecēs Liepājas Raiņa 6.vidusskolā, Liepājas 8. vidusskolā un Liepājas 15. vidusskolā.

Savukārt vakarā, pulksten 18.00, Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē lielāki un mazāki dejotāji satiksies svētku koncertā „Pilna sauja dzintariņu”.

Skatītājus ar saviem priekšnesumiem priecēs 17 tautas deju kolektīvi no Rīgas, Saldus, Dižstendes, Auces, Jaunbērzes un Liepājas.

Savā dejotpriekā dalīsies brašie dejotāji no Latvijas Universitātes deju ansambļa „Dancītis” 1.-4., 5.-6. un 8.-11. klašu grupas (vadītāja Ilze Dzene), Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskolas Tautas deju kolektīva “Pumpurēni” 3.-4. un 5.-6. klašu grupas (vadītāja Monta Eģīte), Saldus sākumskolas deju kolektīvs „Taurenītis” (vadītāja Sandra Laure), Saldus Bērnu un jaunatnes centra deju kolektīva „Meduslāse” studija (vadītāja Sandra Laure), Talsu novada Dižstendes Lībagu sākumskolas Bērnu deju kolektīva „Dzītariņš” 1.-2. un 3.-4.klašu grupas (vadītāja Sandra Znotiņa), Auces novada kultūras centra deju kolektīva „Saulīte” 1.-3. klases grupa (vadītāja Aiga Muzikante), Dobeles novada Jaunbērzes kultūras nama deju kolektīva „Ķipari” 3.-4. klašu grupa (vadītāja Aiga Muzikante ) un deju kolektīvs “Māra” (vadītāja Aiga Muzikante), Liepājas 15. vidusskolas deju kolektīvs „Akmentiņi” (vadītāja Baiba Demitere), Profesionālās izglītības kompetences centra „Liepājas Valsts tehnikums” jauniešu deju kolektīvs „Odziņa” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu deju kolektīva „Krustiņi” pirmsskolas, 1.-2. un 3.-5.klašu grupas (vadītāja Inta Āboliņa).  

Ieejas maksa koncertā 1.42 EUR. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/6178 kā arī stundu pirms koncerta sarīkojuma norises vietā.

Informāciju sagatavoja
Aija Eizengrauda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja