Diriģentes Ilzes Valces jubilejas koncerts ”Cik ikdienīgs šis ceļš”

28.03.2014

Jaunuma titlulattēls

Pirmdien, 31.martā, pulksten 19:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uz savu jubilejas koncertu „Cik ikdienīgs šis ceļš” aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu kora „INTIS” dibinātāja un diriģente, Liepājas Universitātes profesore, Liepājas Universitātes sieviešu kora „Atbalss” diriģente, kā arī Liepājas koru apriņķa (Liepājas pilsēta un 8 novadi) virsdiriģente un XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV deju svētku virsdiriģente Ilze Valce. Ieeja koncertā bez maksas.

Kā globālajos tīklos saka pati jubilāre: “Ielūdzu Jūs visus 31. martā plkst.19.00 uz manu nelielo dzimšanas dienas koncertu Liepājas Latviešu biedrības namā. Tiks atzīmēts pusgadsimts. Katrs ņem līdzi to, ko pats vēlas – ģitāras, nošu grāmatas, labu garastāvokli …”

Šoreiz ikdienišķais kora “INTIS” mēģinājums ir daudz svinīgāks – ir kora diriģentes jubileja un tāpēc mēģinājums šoreiz ir KONCERTS, bet kā saprotam jau no koncerta nosaukuma – katrs mēģinājums dziedātājiem jau ir kā koncerts.

Koncerts ir tikai maza daļiņa no Ilzes radošās iniciatīvas. Varētu viņu pat nosaukt par mūžīgo dzinēju – nepagurstošu, emociju pārpinu un vienmēr idejām bagātu – cilvēku, kurš iegulda nenovērtējamu darbu un mīlestību Liepājas kultūras dzīves veidošanā, strādā ar jaunajiem kordziedātājiem, nebaidoties no izaicinājumiem un sarežģījumiem, bet ar patiesu mīlestību un entuziasmu panākot izcilus rezultātus visā, ko dara.

Ilze ir arī 3 bērnu māmiņa, jauniešu kora „INTIS” un sieviešu kora „Atbalss” diriģente, profesore Liepājas Universitātē, kopš 2009. gada – Liepājas koru apriņķa virsdiriģente. Ar izcilību absolvējusi gan Em. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolu, gan Jāzepa Vītola Latvijas valsts konservatoriju, ieguvusi mūzikas maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, un šobrīd turpina mūzikas studijas arī doktorantūrā.

Jau kopš 1987.gada, kad Ilze Valce dibināja jauniešu kori „INTIS”, bijusi kora diriģente un mākslinieciskā vadītāja, ar šo kori piedalījusies un pārstāvējusi Liepāju neskaitāmos konkursos, festivālos, Dziesmu svētkos un dažādos koncertos gan Liepājā, gan Latvijā, gan ārvalstīs, veidojusi interesantas koncertprogrammas, ieguvusi godalgotas vietas un profesionāļu atzinību.

Jau kopš 90. gadu sākuma Ilze Valce ir aktīvi iesaistījusies Liepājas kultūras dzīvē, arvien piedāvājot klausītājiem inovatīvas, interesantas un mākslinieciski augstvērtīgas un kvalitatīvas koncertprogrmmas, nebaidoties no radošiem un profesionāliem izaicinājumiem.

Ilze ir izskolojusi neskaitāmus kordziedātājus un mūziķus, strādājot ar viņiem gan koros, gan augstskolā kā pasniedzēja. Ilzi raksturo milzīgas darba spējas, entuziasms, radošums, iniciatīva, nezsīkstošs cīņas spars, bet pāri visam – mīlestība pret savu darbu, mūziku un Liepāju.

Jubilejas koncertā dzirdēsim Ilzes izauklēto jauniešu kori „INTIS” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, vokālā pedagoģe Mārīte Lazdāne; kormeistars Kārlis Millers) Liepājas Universitātes sieviešu kori „Atbalss” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, diriģente Olga Blauzde, koncertmeistars Lotars Džeriņš)

kā arī Ilzes jaunāko bērniņu  Liepājas Bērnu un jaunatnes centra Kora studiju „Solo” (vadītājas Ilze Valce un Evija Goluba, koncertmeistars Normunds Kalniņš).

Koncertā klausītājus priecēs Imanta Kalniņa, Valta Pūces, Raimonda Tigula, Ērika Ešenvalda, Pētera Vaska, Riharda Dubras, Alfrēda Feila, Andra Kontauta, Sarmītes Skrūzmanes u.c. autoru mūzika, kā arī mūziķu grupa Līgas Eleres vadībā.

Koncerta vadītāja lomā iejutīsies aktieris Ēriks Vilsons.

Ieeja koncertā bez maksas.

Uzziņai:
Ilze Valce: Dzimusi 1964. gada 31. martā
Radošā biogrāfija:
No 2007.g. – profesore Liepājas Universitātē; 2001. – 2007. g. asociētā profesore Liepājas Pedagoģijas akadēmijā;
No 2009.g. – Liepājas pilsētas un astoņu novadu koru virsdiriģente;
Baltijas valstu studentu dziesmu svētku “Gaudeamus” virsdiriģente Ogrē, Tartu, Viļņā un Rīgā.
2008.g. – Liepājas Sarkanā kora diriģente TV3 šovā “Koru kari – 1″ – izcīnīta 3.vieta un naudas līdzekļi 10 000 eiro apmērā Liepājas Reģionālās slimnīcas bērnu nodaļai;
vokālā pedagoģe izrādēm: J. Lūsēns, P. Brūvers opera melodrāma “Agrā rūsa”

Informāciju sagatavojusi:
Aija Eizengrauda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja