Liepājā notiks 10. Tautas deju festivāls „Aprīļa pilieni 2014”

01.04.2014

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 5. aprīlī, pulksten 18:00 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks Tautas deju festivāls „Aprīļa pilieni”. Tajā skatītājus ar latviešu un citu tautu dejām priecēs dejotāji no Rīgas, Tukuma, Jelgavas, Ventspils, Kuldīgas, Snēpeles, Durbes un Liepājas, kurus vienkopus jau desmito reizi pulcina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva „Kvēle” vadītāja Ingrīda Lūka. Ieejas maksa 1.42 EUR.

Kā ierasts, aprīlī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kvēle” un tā vadītāja Ingrīda Lūka uz Liepāju aicina tautas deju kolektīvus no Latvijas malu malām, lai kopā radītu  skaistus svētkus gan sev, gan skatītājiem festivālā „Aprīļa pilieni”. Festivāla mērķis ir gan Dziesmu un deju svētku tradīciju stiprināšana, vadītāju jaunrades un sadarbības profesionālās meistarības jomā veicināšana, gan iespēja jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvu dalībniekiem radoši izpausties savstarpējā sacensībā un sportiskajās aktivitātēs.

Ik gadu festivāla apmeklētāji atzinīgi novērtē daudzkrāsaino koncertprogrammu un tautas deju kolektīvu sniegumu, savukārt dalībnieki pauž sajūsmu par atraktīvajām sacensībām. Cīņa par festivāla ceļojošo balvu „Lielais piliens” kļuvusi jau par festivāla tradīciju.

Par „Lielo pilienu” kolektīvu dalībniekiem nākas pacīnīties gan atraktīvās „3+3 Pilienu sacensībās”, gan koncertā, kurā žūrijas vietā ir ikviens koncerta apmeklētājs. Uzvarētājus noskaidro, summējot sporta aktivitātēs iegūtos punktus un skatītāju balsojuma rezultātus. Iepriekšējā gadā balvu ieguva Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils „Ziemeļblāzma” deju ansamblis „Bitīte & Auda”.

Sacensību noteikumi paredz, ka katrs deju kolektīvs izveido komandu, kurā darbojas 3 puiši un 3 meitas un katrai komandai ir arī sava atbalsta grupa, kuri aktīvi jūt līdzi savai komandai.

Savukārt vakarā notiks festivāla „Aprīļa pilieni” dalībnieku koncerts, kurā 14 tautas deju kolektīvi no Rīgas, Tukuma, Jelgavas, Ventspils, Kuldīgas, Snēpeles, Durbes un Liepājas izpildīs gan savas iemīļotākās šīs sezonas dejas, gan raksturdejas – ukraiņu, moldāvu, ebreju, čigānu un citas latviešu tautas un cita stila dejas, apmeklētājiem piedāvājot atraktīvu un daudzkrāsainu koncertprogrammu divās daļās.

Šogad par festivāla ceļojošo balvu cīnīsies un ar skatītājiem savā dejotpriekā dalīsies dejotāji no Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības “Kultūras pils „Ziemeļblāzma”” deju kolektīviem „Bitīte” un “Auda” (vadītāji Andris Bergmanis un Nadīna Neimane-Gardoviča), Arodbiedrību kluba „Vecrīga” tautas deju ansambļa „Rīdzenieks” (vadītāja Egita Klieģe) un vidējās paaudzes deju kolektīva “Rīdzenieks” (vadītājs Viesturs Virza), Rīgas Celtniecības koledžas jauniešu deju kolektīva „Austris” (vadītāja Elita Treilone) un Kultūras un atpūtas centra „Imanta” jauniešu deju kolektīva „Imanta” (vadītāja Linda Plostniece), Tukuma mākslas skolas tautas deju kolektīva “Luste” (vadītāja Madara Augule), Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vidējās paaudzes deju kolektīva “Rota” (vadītāja Ludmila Muskare), Ventspils kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva “Kurzeme” (vadītāja Indra Zarāne), Kuldīgas novada pašvaldības aģentūras “Kuldīgas kultūras centrs” Tautas deju ansambļa “Venta” un Kuldīgas novada Vārmes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīva “DimDari” (vadītāja Zita Serdante), Snēpeles pagasta pārvaldes kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīva „Snēpele” (vadītāja Gunta Freiberga), Durbes novada Lieģu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīva “Re, kā!” (vadītāja Inta Āboliņa) kā arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva „Kvēle” (vadītāja Ingrīda Lūka).

Mīļi aicinām ikvienu uz Liepājas Latviešu biedrības namu sestdien, 5. aprīlī, pulksten 18.00, lai ar visiem tik labi zināmo un iemīļoto Ērika Ķiģeļa dziesmu „Aprīļa pilieni” piedalītos tautas deju svētkos.

Ieejas maksa 1.42 EUR. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/6278, kā arī stundu pirms koncerta Liepājas Latviešu biedrības nama kasē. 

Informāciju sagatavojusi:
Aija Eizengrauda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja