Liepājas Jauniešu teātra studija izvirzīta „GADA IZRĀDE 2013” finālam

01.04.2014

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija ar Vilhelma Buša darba “Makss un Morics” iestudējumu izvirzīti Latvijas amatierteātru iestudējumu „GADA IZRĀDE 2013” finālam, kas notiks šā gada 12. un 13. aprīlī Dailes teātrī, Rīgā.

No šā gada janvāra līdz martam visā Latvijā notika „Gada izrāde 2013” reģionālās skates, kurās, izvērtējot aizvadītās sezonas Latvijas amatierteātru sniegumu, nozares eksperti finālam izvirzīja deviņus veiksmīgākos iestudējumus, no kuriem 12. un 13. aprīlī Dailes teātrī tiks noskaidrots Latvijas amatierteātru iestudējums „GADA IZRĀDE 2013”.

Latvijas amatierteātru “GADA IZRĀDE 2013” Kurzemes reģiona skatē savu aktierprasmi izrādīja 11 amatierteātru kolektīvi. Liepāju un Liepājas novadu pārstāvēja Nīcas amatierteātris ar Annas Brigaderes lugas „Pāri, kas dabonas” iestudējumu, kura režisore ir Daina Kandevica, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija ar atraktīvu un asprātīgu Vilhelma Buša darbu „Makss un Morics” kā arī Jāņa Jaunsudrabiņa joku pilno komēdiju par mīlas likstām un nedienām „Jo pliks, jo traks” režisora Jura Ločmeļa vadībā. Rūdolfa Blaumaņa lugas „Pazudušais dēls” iestudējumu savādākā veidolā žūrijai parādīja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu Tautas teātris un režisore Daina Kandevica un skati noslēdza Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Liepājas Tautas teātris ar Annas Berezas traģikomēdiju „Ezers zaļš, ūdens sarkans”, režisores Ilze Kļaviņa un Ināra Kalnarāja.

Pēc ekspertu lēmuma skates finālam no Kurzemes reģiona tika izvirzīti divi amatierteātri – Ventspils teātris ar Antona Čehova lugu “Kaija” (režisors Agris Krūmiņš) un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija ar Vilhelma Buša darba “Makss un Morics” iestudējumu (režisors Juris Ločmelis).

Aizvadītās sezonas izrādes Latvijas amatierteātros vērtēja teātra zinātniece, mākslas zinātņu doktore Līga Ulberte, režisors Arnis Ozols un aktieris, dramaturgs un režisors Ēriks Vilsons. 

Turēsim īkšķus! 

Informāciju sagatavojusi:
Aija Eizengrauda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja