Koris „Laiks” piedalīsies Klaipēdas 760 gadu jubilejas svinībās

31.07.2012

Jaunuma titlulattēls 

Ceturtdien, 2. augustā, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Laiks” viesosies Klaipēdā, lai piedalītos pilsētas 760 gadu jubilejas svinībās, kurās kopā ar Klaipēdas muzikālā teātra orķestri, Lietuvas koriem un solistiem atskaņos britu komponista Karla Dženkinsa (Karl Jenkins) skaņdarbu „Stabat Mater”.

Ar svinīgām uzrunām, sveicieniem, dažādiem koncertiem, tirdziņiem, laivu parādēm un citiem ar jūras tematiku saistītiem sarīkojumiem Klaipēdas pilsēta atzīmēs savu 760 gadu jubileju. Pilsētas svētku ietvaros notiek arī Starptautiskais Operas un Simfoniskās mūzikas festivāls „Muzikinis Pajūris” („Muzikālā jūras mala”), kas norisināsies visu augustu, iekļaujoties gan pilsētas svinībās, gan ikgadējo Jūras svētku programmā.

Šis ir vienīgais šāda žanra mūzikas festivāls Rietumlietuvā. Ik gadu tas tiek veidots izvēloties jaunu,  vēl nebijušu tematiku un koncepciju.

Lielāko daļu festivāla programmas veido dažādu operu un koncertu pirmatskaņojumi, kurus sagatavo festivāla rīkotāji – Klaipēdas Valsts muzikālais teātris. Arī šogad festivālā līdzās Muzikālā teātra simfoniskajam orķestrim diriģenta  Dainius Pavilionis vadībā, Muzikālā teātra jauktajam korim un solistiem uzstāsies ansambļi, simfoniskie un kamerorķestri, kvinteti, solisti un diriģenti no Lietuvas un citām valstīm, tajā skaitā arī Latvijas.

Vienā no nozīmīgākajiem mūzikas festivāla koncertiem piedalīties uzaicināts arī Liepājas jauktais koris „Laiks” (diriģente Ilze Balode, kormeistare Laura Bluķe), lai šajā Starptautiskā Operas un Simfoniskās mūzikas festivālā kopā ar Klaipēdas muzikālā teātra orķestri (diriģents Dainius Pavilionis), Muzikālā teātra jaukto kori, Klaipēdas pilsētas kultūras centra „Zvejnieku māja” jaukto kori „Cantare” (vadītāja A. Dambrauskas) un solistiem Andrē Pabarčiutē (etno vokāls), Jurgitu Adamonitē (mecosoprāns) un Saulius Petreikis (spēlē duduku – tradicionālo armēņu koka pūšamo instrumentu) atskaņotu britu komponista Karla Dženkinsa (Karl Jenkins) skaņdarbu „Stabat Mater”.

Skaņdarbs ir sacerēts 2008. gadā. Tā pamatā ir uz 13. gadsimta katoļu lūgšanu ar tādu pašu nosaukumu „Stabat Mater”. Līdzīgi kā agrākie komponista darbi, arī šis skaņdarbs sevī apvieno gan tradicionālo Rietumu mūzikas skanējumu (orķestris un koris), gan etnisko mūziku, izmantojot atbilstošus instrumentus un vokālus.

Uzziņai:
Komponists Karls Dženkinss
ir velsiešu komponists, dzimis 1944. gada 17. februārī. K.Dženkinss šobrīd ir viens no visvairāk atskaņotajiem dzīvajiem komponistiem pasaulē. Savu muzikālo karjeru sācis kā obojists Velsas Nacionālajā Jauniešu orķestrī. Sākotnēji K. Dženkinss bija pazīstams kā džeza mūziķis. Viņš spēlējis saksofonu, taustiņinstrumentus un oboju, kas ir diezgan neierasts instruments džezā. Kā komponists Dženkinss sasniedza savu slavas brīdi ar pārrobežu muzikālo projektu „Adiemus”, kurš, starp citu, izskanējis arī Latvijā. Vairāk informācijas par komponistu: http://www.karljenkins.com/.

Fragmentu no skaņdarba „Stabat Mater” iespējams noskatīties un noklausīties portālā YouTube.com:
http://www.youtube.com/watch?v=ngjh__KQrsA

Vairāk informācijas par Klaipēdas 760 gadu jubilejas pasākumiem: http://klaipedainfo.lt/en/index.php?page=7&sub=18

Informācija tapusi sadarbībā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāju Aneti Strazdu.

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja