Tautas deju festivāls „Soļi smiltīs” Pāvilostā

26.07.2012

Jaunuma titlulattēls 

Sestdien, 28. jūlijā, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas deju ansamblis „Rucavietis”, vidējās paaudzes deju kolektīvi „Vaduguns” un „Kvēle” kopā ar vēl 26 jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīviem piedalīsies Latvijas piejūras novadu deju kolektīvu festivālā „Soļi smiltīs”, kas šogad notiks Pāvilostas pilsētā.

Lai attīstītu, pilnveidotu un popularizētu tautas deju kolektīvu vasaras satikšanos un sadancošanos, kā arī veicinātu deju kolektīvu māksliniecisko izaugsmi un aktivitāti, tradicionālais Piejūras vidējās paaudzes deju kolektīvu festivāls „Soļi smiltīs” jau kopš 1999. gada vasaras vienkopus pulcina deju kolektīvus no Latvijas piejūras novadiem un pilsētām. Šogad festivāls notiks Pāvilostas pilsētā – līdztekus 17. smilšu skulptoru festivālam „Mazais zelta smilšu grauds”.

„Soļi smiltīs” nu jau ir atslēgas vārds festivālam, kurā ik vasaru, izņemot Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku gadus, tiekas ne tikai vidējās paaudzes, kā tas bija festivāla pirmsākumos, bet arī jauniešu deju kolektīvi, lai visas dienas garumā priecētu skatītājus brīvdabas koncertos un piedalītos festivāla organizētāju rīkotajās radošajās aktivitātēs.

Šogad festivālā piedalīsies un ar saviem priekšnesumiem interesentus priecēs 29 jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvi.

Pulksten 12.00 festivāla dalībnieki pulcēsies Pāvilostā jūras krastā (liedagā pie mola) uz svinīgo festivāla „Soļi smiltīs” atklāšanas sarīkojumu, bet no pulksten 12.30 līdz 14.45 jūrmalā interesenti aicināti apmeklēt brīvdabas koncertu „Re kā dzīvo jūras malā”, kurā piedalīsies arī Sandras Blumbahas vadītais tautas deju ansamblis „Rucavietis”  un Ingrīdas Lūkas vadītais vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kvēle”. Savukārt no pulksten 13.00 līdz 15.30  pie Tūrisma informācijas centra ar saviem priekšnesumiem skatītājus deju koncertā „Danči Āķagalā” priecēs liepājnieki – vidējās paaudzes deju kolektīvs „Vaduguns” Kristīnes Jaunbrūnas vadībā, kā arī  tautas deju ansamblis „Greizie rati”, deju kopa „Lādezers”, vidējās paaudzes deju kolektīvi „Vērgalīte”, „Teika”, „Dārta” un citi.

Pēc dienas koncertiem visi kolektīvi aicināti piedalīties Pāvilostas iepazīšanā, spēju pārbaudē un citās aizraujošās aktivitātēs, kurās tiks noteikts pats veiklākais, atraktīvākais un attapīgākais kolektīvs.

Svētku gājiens no Tūrisma informācijas centra uz Upesmuižas parka estrādi sāksies 18.30 un noslēgsies ar festivāla „Soļi smiltīs” lielkoncertu „Deja cauri dzīvei iet” Upesmuižas parka estrādē.

Pēc koncerta ikviens aicināts uz liedagu, kur pulksten 21.43 tiks aizdegta uguns skulptūra, no pulksten 22.00 gan festivāla dalībnieki, gan apmeklētāji varēs lustēties svētku ballē kopā ar grupu „Roja”.

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja