Kori “INTIS” un “Austrums” gatavo īpašu Mīlas dziesmu koncertu “Tev un ugunij”, kas veltīts Ojāram Vācietim un Ludmilai Azarovai

16.01.2019

Turpinot ikgadējo tradīciju, jauktie kori “INTIS” (Liepāja) un “Austrums” (Rīga) gatavo īpašu Mīlas dziesmu koncertu “Tev un ugunij”, kas 10. februārī pulksten 15:00 izskanēs koncertzālē “Lielais dzintars”.

Šogad koncerts veltīts izcilajam latviešu dzejniekam Ojāram Vācietim un viņa mūzai – dzīvesbiedrei, dzejniecei un tulkotājai Ludmilai Azarovai, kuru radošā un sabiedriskā darbība devusi nenovērtējumu ieguldījumu Latvijas kultūrā.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce atklāj: “Koncertā izskanēs gan dažādu latviešu komponistu mīlas dziesmas ar Ojāra Vācieša un Ludmilas Azarovas tekstiem, tai skaitā vairāki pirmatskaņojumi, kā arī abu autoru dzeja. Esam uzrunājuši Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrisi Veroniku Plotņikovu, kas iejutīsies Ludmilas Azarovas tēlā, bet Ojāru Vācieti attēlos Liepājas teātra aktieris Gatis Maliks. Koncerta scenāriju veido Rasa Bugavičute – Pēce no Liepājas, režisore ir Rēzija Kalniņa no Rīgas. Skaista sadarbība starp Liepāju un Rīgu mums izveidojusies jau vairāku gadu garumā. Dienu iepriekš Mīlas dziesmu koncerts notiks arī Rīgas Latviešu biedrībā.”

Koncertu Liepājā organizē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs.

Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Cena 3 eiro.