Kori “INTIS” un “Austrums” aicina uz Ērika Ešenvalda mūzikas mīlas dziesmu koncertu “Zvaigznes”

07.02.2017

Jaunuma titlulattēls

Šajā nedēļas nogalē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS” un Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris “Austrums” aicina uz mīlas dziesmu koncertu “Zvaigznes”, kas šogad veltīts izcilajam latviešu komponistam un šī gada jubilāram Ērikam Ešenvaldam. 11. februārī koncerts gaidāms pulksten 15.00 Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē, bet svētdien, 12. februārī, pulksten 15.00 Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas aktu zālē.

Latvijā viens no atzītākajiem kora mūzikas komponistiem, trīskārtējs Lielās mūzikas balvas laureāts, divkārtējs “Akka/Laa” Autortiesību Bezgalības balvas ieguvējs, daudzu pasaules mūzikas organizāciju atzinību guvušais, Priekulē dzimušais Ēriks Ešenvalds šī gada 26. janvārī svinēja savu 40 gadu jubileju. Izsmalcināta, trausla un reizē visuma bezgalību tveroša – tāda ir komponista sacerētā mūzika. Koncertos Rīgā un Liepājā klausītājiem būs iespēja dzirdēt Ērika Ešenvalda skaistāko un populārāko kora dziesmu izlasi, tai skaitā “Zvaigznes”, kas nu jau kļuvusi par vienu no viņa zīmoldarbiem.

Jauktie kori “INTIS” (diriģente Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers) un “Austrums” (diriģents Ārijs Šķepasts, kormeistari Vilhelms Georgs Vācietis un Artūrs Švarcbahs) jau tradicionāli ik gadus kopīgā koncertā atzīmē Svētā Valentīna dienu jeb Mīlestības svētkus, sagatavojot latviešu komponistu un dzejnieku programmas un atskaņojot tās gan Liepājā, gan Rīgā. Šogad koncerts veidots sadarbībā ar Liepājas Valsts 1. ģimnāziju un iekļaujas tās iecerēto kultūrizglītojošo pasākumu ciklā „Atrodi talantu sevī”, kas saistīts ar izcilām personībām skolas vēsturē, gatavojoties skolas simtgadei 2019./2020. mācību gadā. Šogad, atzīmējot jubileju, koncertprogramma veltīta Ērikam Ešenvaldam, un tā kā komponists beidzis Liepājas Valsts 1. ģimnāziju un savulaik dziedājis arī tās korī, tad šajā reizē Liepājas koncertā kā īpašais viesis piedalīsies arī Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas jauktais koris diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadībā.

Koncertus bagātinās koncertmeistari Aldis Liepiņš (Rīgā) un Toms Korsaks (Liepājā), solisti Baiba Bite, Normunds Karpičs, Elizabete Katrīna Elere, Anete Viļuma, Annija Kristiāna Ādamsone, Maksims Ļaščenko. Scenāriju veidojusi Signe Berga, koncerta programmu vadīs Marģers Liepiņš un Alise Dženifera Gudēna.

Interesenti aicināti arī uz nodarbību, ko vadīs komponists Ēriks Ešenvalds 12. februārī pulksten 12.30 Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas metodiskajā centrā Liepājas un novadu skolotājiem. Skolas kultūrizglītojošo pasākumu ciklā 13. februārī paredzēta arī lekcija Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolēniem.

Rīgā ieeja koncertā par ziedojumiem, Liepājā – bez maksas.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja