Aicina pieteikties bērnu tautas deju svētkiem “Pilna sauja dzintariņu” Liepājā

07.02.2017

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, bērnu deju kolektīvs “Krustiņi” un vadītāja Inta Āboliņa aicina līdz 2017. gada 13. februārim pieteikties 14. Bērnu tautas deju svētkiem “Pilna sauja dzintariņu”, kas notiks šī gada 10. martā Liepājas skolās un Liepājas Latviešu biedrības namā.

Jau 14. reizi Liepājā pulcēsies bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvi no visas Latvijas. Šo gadu laikā interesi par svētkiem izrādījuši kolektīvi no Preiļiem, Cēsīm, Lielupes, Rīgas, Bauskas, Auces, Jelgavas, Talsiem, Saldus, Tukuma, Liepājas un citām Latvijas pilsētām un novadiem. 2002. gadā aizsāktā tradīcija iemantojusi ne tikai dalībnieku, bet arī skatītāju atzinību.

Svētku dienā, 10. martā, mazie dejotāji vispirms ar koncertiem viesosies Liepājas 6., 8. un 15. vidusskolā, kurās darbojas bērnu un jauniešu deju kolektīvi un ar kurām jau iepriekš izveidojusies veiksmīga sadarbība. Savukārt vakarā, plkst. 18.00, svētku dalībnieki satiksies lielkoncertā Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē, pēc kura mazajiem dancotājiem plānota arī patīkama kopā būšana izklaidējošās aktivitātēs.

Svētku mērķis ir iesaistīt bērnus un jauniešus Dziesmu un deju svētku procesā un tradīcijas ilgtspējas saglabāšanā, sekmējot bērnu un jauniešu deju kolektīvu radošo darbību un māksliniecisko sniegumu, pulcējot tos vienkopus un veicinot arī vadītāju jaunradi un sadarbību profesionālās meistarības jomā. Šie svētki radīti ar ideju rosināt bērnos un jauniešos interesi par latviešu tautas deju kā mērķtiecīgu pašapliecināšanās iespēju.

Latvijas kultūras centru, interešu izglītības centru, izglītības iestāžu bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvi, kas vēlas kļūt par svētku dalībniekiem, tiek aicināti pieteikties, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu līdz 2017. gada 13. februārim. Svētku nolikums un pieteikuma anketa pieejama ŠEIT. Neskaidrību gadījumā, lūgums sazināties ar projekta vadītāju Selēnu Vasiļjevu, selena.vasiljeva@dome.liepaja.lv vai tel. 63481253.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja