Jauniešu teātra studija savā 16. dzimšanas dienā ielūdz uz Ē.Vilsona lugas iestudējumu „Daudz laimes!”

30.04.2015

Jaunuma titlulattēls

Šogad Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija svin savu sešpadsmito dzimšanas dienu, ielūdzot ikvienu interesentu šovakar, 30. aprīlī, pulksten 19.00 uz Ērika Vilsona lugas iestudējumu – traģikomēdiju jauniešiem „Daudz laimes!” Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē. Ieeja bez maksas.

Sešpadsmit gadi – laiks, kas ir pārdomu vērts un jau piedzīvojumiem bagāts. Šajā laika posmā Liepājas Jauniešu teātra studijā pirmos iedvesmas soļus aktiermeistarībā veikuši ap sešdesmit jauniešiem. Pirmās iestudētās izrādes publikai spēlētas tikai divas, trīs reizes, taču pēdējos gados radīti iestudējumi ar paliekošu vērtību. Ne velti Jauniešu teātra studijas moto ir: „Eksperiments – tā ir veiksme!” Jaunieši labprāt ļaujas dažāda žanra izstudējumiem, lai iepazītu arvien jaunus spēles paņēmienus. Un, iespējams, pieņemtie izaicinājumi un eksperimenti ir bijuši tie, par kuriem sev jāpateicas, jo šobrīd studija var lepoties gan ar H.Paukša lugas iestudējumu „Vai tev tas neliekas dīvaini, Rodžer?”, kas nokļuva skates „Gada izrāde 2012” finālistu sarakstā un tika spēlēta arī Dailes teātrā, gan ar V.Buša pasakas „Makss un Morics” iestudējumu, kas saņēma titulu „Gada izrāde jauniešiem 2013”.

Liepājas Jauniešu teātra studijas veiksmīgākie un skatītāju augsti novērtētie iestudējumi ir L.Kerols „Alise Brīnumzemē”, L.Briedis „Nāriņa”, izrāde „Stacija”, V.Šekspīrs „Love or not to love”, H.Paukšs „Vai tev tas neliekas dīvaini, Rodžer?”, V.Bušs „Makss un Morics”, Aspazija „Ragana”. Sadarbībā ar Liepājas Tautas teātra, Metalurgu Tautas teātra un TDA „Rucavietis” dalībniekiem tapis arī J.Jaunsudrabiņa lugas iestudējums „Jo pliks, jo traks”.

Savos sešpadsmit pastāvēšanas gados Jauniešu teātra studija un režisors Juris Ločmelis veiksmīgi strādājuši kopā ar kustību pedagogiem Ilzi Koziku, Daci Doroškevicu un Ingrīdu Lūri. Jau desmit gadus studijai, kā uzsver režisors, ir lieliska aktiermeistarības pedagoģe – Liepājas teātra aktrise Anita Kvāla. Savukārt kostīmus un dekorācijas izrādēm veiksmīgi veidojušas tādas mākslinieces kā Dace Lanka, Maija Drāzniece un Inga Auziņa.

Studijas vadītājs un režisors Juris Ločmelis uzskata, ka „jaunieši teātra nodarbībās iegūst lielisku starta kapitālu savai dzīvei – drosmi izteikties, radošumu, spēju koncentrēties stresainās situācijās. Man vienmēr ir interesanti vērot, kā viņi lēnām atveras un kļūst drošāki.”

Jauns izaicinājums šogad bija arī iestudēt Ērika Vilsona pirmo lugu „Daudz laimes!”, ko jaunie aktieri skatītājiem piedāvās savā svētku reizē šovakar, 30. aprīlī. Šī izrāde aicinās pārdomās par dažāda veida atkarībām, par spēju atklāti izteikt savas jūtas, par vērtībām un aizvien aktuālo iekšējo protestu pret iekārtu un sabiedrības stereotipiem. Luga, kas sarakstīta 1990. gadā, kā autors apgalvo, izrāžu, mēģinājumu un dzīves svinēšanas starplaikos, joprojām ir pārsteidzoši mūsdienīga.

Galvenajās lomās šovakar redzēsim Kristapu Gēbeli un Justu Kurvinu, pārējās lomās Marta Anspaka, Sanita Pūķe, Matīss Vite, Amanda Razma un Ruta Beile. Scenogrāfiju un kostīmus veidojusi māksliniece Dace Lanka.

Traģikomēdija „Daudz laimes!”, kas ir 4. ainās bez starpbrīža, paredzēta jauniešiem no 12 gadu vecuma, tās ilgums 1 stunda 30 minūtes. Izrādē smēķē. Pirmizrāde 2015. gada 10. aprīlī.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja