Jauniešu teātra studija dodas uz starptautisku festivālu Rēzeknē

17.09.2014
Jaunuma titlulattēls

Foto: Modris Helds

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija un tās režisors Juris Ločmelis ar izrādi “Makss un Morics” šajā nedēļas nogalē, no 19. – 21. septembrim piedalīsies 8. Starptautiskajā teātru festivālā “Soli pa solim”, kas norisināsies Rēzeknē.

Jauniešu teātra studija Rēzeknē viesosies ar izrādi “Makss un Morics” (Vilhelms Bušs), kura festivāla programmai īpaši izvēlēta kā viena no trīs labākajām 2013. gada Latvijas amatierteātru izrādēm. Kā jau informēts iepriekš, Jura Ločmeļa režisētā Liepājas Jauniešu teātra studijas izrāde “Makss un Morics” iekļuva Latvijas Amatierteātru skates “Gada izrāde 2013” finālā un tika apbalvota kā labākā izrāde bērniem un jauniešiem.

Liepājnieku izrāde notiks piektdien, 19. septembrī, pl. 14:00, Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama jaunajā ēkā, Atbrīvošanas alejā 97.

Teātru festivālu “Soli pa solim” katru otro gadu rīko Rēzeknes Tautas teātris, ik reizi pulcējot savā pilsētā amatierteātrus gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Šogad festivāla apmeklētājiem būs iespēja redzēt 13 dažāda žanra izrādes no Latvijas (Rēzeknes, Liepājas, Salaspils, Smiltenes, Jūrmalas, Ogres), Lietuvas, Igaunijas, Slovākijas un Krievijas. Starptautiskais teātru festivāls “Soli pa solim” Rēzeknē notiek kopš 2000.gada, un ikreiz organizatori cenšas to piepildīt gan ar spilgtām un godalgotām Latvijas izrādēm, gan ar starptautiskā mērogā atzītu teātru trupu viesizrādēm.

Izrādes notiks Rēzeknes kultūras namā, Rēzeknes nacionālo kultūras biedrību jaunajā ēkā Atbrīvošanas alejā 97, kā arī Latgales vēstniecībā “Gors”.Tradicionāli pēc izrādēm notiks diskusijas, kurās aicināts iesaistīties ikviens skatītājs, gan paužot savu viedokli, gan ieklausoties profesionāļu vērtējumā. Šogad izrādes analizēs eksperte Alla Zorina, Starptautiskās amatierteātru asociācijas Krievijas centra ģenerālsekretāre.

Kā informē organizatori, festivāla dalībnieki, viesi un teātra mākslas cienītāji aicināti apmeklēt arī teātra meistarklases un iedziļināties aktiermeistarības niansēs, ar kurām iepazīstinās profesionāļi no Lietuvas – Valentīns Masaļskis un Nijole Sinkevičute.

Teātru festivāla “Soli pa solim” programma skatāma Rēzeknes tautas teātra mājas lapā – http://teatris.rezekne.net/.

 

Informāciju sagatavojusi:

Anete Strazda

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra

Projektu vadītāja