Liepājas kori “Laiks” un “Intis” dodas uz konkursu Itālijā

18.09.2014

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks” (diriģente Ilze Balode, kormeistare Laura Bluķe) un jauniešu koris “INTIS” (diriģente Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers) nākamnedēļ, 23. septembrī uzsāks ceļu uz Itāliju, kur no 25. – 28. septembrim piedalīsies 8.Starptautiskajā Rimini koru konkursā, 32 koru sacensībā pārstāvot Liepāju un Latviju.

Abi jauktie kori, izturējuši rīkotāju atlasi, apstiprināti dalībai katrs divās konkursa kategorijās – jauktais koris “Laiks” dziedās garīgās mūzikas kategorijā un jaukto koru kategorijā, savukārt jauniešu koris “INTIS” dziedās tautas mūzikas kategorijā un jaukto koru kategorijā. Garīgās mūzikas konkurss notiks 25. septembrī, Sv. Džovanni baznīcā, tautas mūzikas konkurss notiks 26. septembrī, Novelli teātrī, kur notiks arī jaukto koru kategorijas konkurss 27. septembrī un konkursa Grand Prix izcīņa svētdien, 28. septembrī. Abi Liepājas kori piedalīsies arī dalībnieku koncertā, kā arī Dziesmu dievkalpojumā Rimini katedrālē. Lai iepazītu starptautiska konkursa rīkošanas aspektus un gūtu pieredzi, koristiem līdzi dosies arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra direktore Baiba Kļava.

Konkurss kopumā norisināsies 5 kategorijās – jauktie kori, garīgā mūzika, tautas vai gospeļmūzika, viendabīgo balsu (sieviešu un vīru kori) un bērnu un jauniešu koru kategorija. Konkursa kārtība paredz, ka katrā kategorijā tiks apbalvoti kori, kuri būs ieguvuši noteiktu punktu skaitu. Maksimālais punktu skaits ir 100 punkti par priekšnesumu. Katrā kategorijā tiks piešķirtas zelta, sudraba un bronzas diplomi, atbilstoši punktu skaitam. Ja koris iegūs vismaz 80,01 punktu savā kategorijā, tas tiks izvirzīts uz konkursa Grand Prix izcīņu jeb “X” kategoriju, kurā tiks noskaidrots Rimini koru konkursa absolūtais uzvarētājs un “Starptautiskā Rimini koru konkursa balvas” ieguvējs. Korus vērtēs pēc sekojošiem kritērijiem: intonācija, atbilstība nošu materiālam, skanējuma kvalitāte, programmas izvēle un priekšnesuma mākslinieciskais sniegums kopumā.

Konkursa žūrijā 2014. gada konkursā ir Rimini koru konkursa mākslinieciskais vadītājs, kordiriģents Andrea Andželīni (Andrea Angelini, Itālija), Breidijs R. Alreds (Brady R., Allred, ASV) – Soltleika Koru mākslas skolas mākslinieciskais vadītājs un diriģents, Havjērs Busto (Javier Busto, Spānija) – starptautiski atzīts diriģents un jauno diriģentu skolotājs daudzās pasaules valstīs, Kristians Džentilini (Cristian Gentilini, Itālija) – komponists un kordiriģents, Pāvels Lukaževskis (Paweł Łukaszewski, Polija) – starptautisku pieredzi un atzinību guvis mūziķis, diriģents un komponists, Fabio Pečī (Fabio Pecci, Itālija) – pieredzējis un starptautiski atzīts mūziķis un kordiriģents, Ilario Muro (Ilario Muro, Itālija) – starptautiski atzīts kordiriģents. Žūrijas priekšsēdētājs ir Romāns Vanags (Latvija) – viens no Latviešu Vispārējo Dziesmu un Deju svētku virsdiriģentiem, Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, koru un simfoniskās mūzikas diriģents un daudzu starptautisku kormūzikas notikumu veidotājs un dalībnieks.

Kopumā konkursā piedalīsies 32 kori no dažādām pasaules valstīm – Latvija, Lietuva, Polija, Kolumbija, Brazīlija, Krievija, Horvātija, Indonēzija, Ukraina, Itālija, Austrija, Čehija, Vācija,Slovēnija, Puertoriko, Norvēģija, Ķīna un Irāna.

Jauktā kora “Laiks” dalību konkursā Itālijā atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, Jānis Vilnītis un labdarības projektu konkurss “LabieDarbi.lv”.

Tāpat arī jauniešu kora “INTIS” dalību konkursā Itālijā atbalstījuši Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un labdarības projektu konkurss “LabieDarbi.lv”.

Vairāk informācijas par konkursa norisi, vēsturi, žūriju un dalībniekiem konkursa mājaslapā – http://www.riminichoral.it/.

Informāciju sagatavojusi:

Anete Strazda

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra

Projektu vadītāja