Jauniešu teātra studija aicina uz izrādi„Makss un Morics”

14.10.2013

 Jaunuma titlulattēls

Trešdien, 16. oktobrī, pulksten 19:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija aicina ikvienu interesentu uz atraktīvu un asprātīgu Vilhelma Buša darba „Makss un Morics” iestudējumu. Izrādes režisors ir Juris Ločmelis, kostīmu māksliniece – Maija Drāzniece. Titullomās – Deivids Kozlovskis un Raimonds Vītoliņš. Ieejas maksa 1.00 Ls (1,42 EUR).

„Katrs no mums zina stāstu par diviem blēņdariem – Maksi un Moricu. Vācu rakstnieka un karikatūrista Vilhelma Buša pasaka bildēs beidzas ar abu blēņdaru didaktisku pārmācību – pie tam – dramatisku.  Iestudējumi parasti beidzas laimīgi – abi nedarbji nožēlo savu rīcību. Bet kāpēc viņi ir tik nerātni? Aiz garlaicības? Varbūt. Mūsu iestudējums, iespējams, neatbildēs uz šiem jautājumiem, bet ļaus palūkoties uz sevi mazliet spilgtākā gaismā,” tā par izrādi stāsta tās režisors.

Atraktīvais iestudējums piedzīvoja pirmizrādi š.g. 20. martā, taču vasarā Jauniešu teātra studijā, līdz ar to arī izrādes aktieru sastāvā, ir notikušas izmaiņas. Jaunajā radošajā sezonā studijas iestudējumos nebūs redzams Kārlis Reijers, kurš šajā rudenī ar augstāko punktu skaitu iestājeksāmenos uzsācis studijas Latvijas Kultūras akadēmijas studiju programmas “Māksla” apakšprogrammā “Dramatiskā teātra aktieru māksla”. Ikdienas gaitās Liepājā vairs nav sastopamas arī meitenes Katrīna Feldmane un Marta Zāle-Zālīte, kuras izturējušas konkursu un uzsākušas studijas Rīgas Stradiņa universitātē, savukārt Aksels Aizkalns iestājies Alberta koledžā, lai apgūtu izklaides industrijas vadību un producēšanu. Izrāde „Makss un Morics” sākotnēji tika sagatavota ar diviem aktieru sastāviem, tādēļ nevienai no lomām šajā sezonā aktieru netrūkst, toties debiju šajā izrādē piedzīvos viens no jaunajiem studijas dalībniekiem – Kristaps Gēbelis.

Ieejas maksa izrādē 1.00 Ls. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/6179, kā arī stundu pirms izrādes norises vietā.

Uzziņai:
Vilhelms Bušs
(pilnā vārdā Heinrihs Kristians Vilhelms Bušs, dzimis 1832. gada 15. aprīlī, miris 1908. gada 9. janvārī), kura pazīstamākais darbs ir „Makss un Morics” (1865. gads, latviski atdzejojusi Aspazija), bija vācu karikatūrists, mākslinieks un dzejnieks, kurš kļuva pazīstams ar satīriskiem ilustrētiem stāstiem. V. Bušs mācījies inženierzinātnes un mākslu Diseldorfā, Antverpenē un Minhenē, vēlāk pievērsies karikatūru zīmēšanai, gleznošanai un tēlniecībai. V. Bušs tiek uzskatīts par vienu no mūsdienu komiksu žanra pamatlicējiem.

Informāciju sagatavojusi:
Anete Strazda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja