Folkloras kopa „Vēlava” viesosies Lietuvā

17.10.2013

Jaunuma titlulattēls 

Šosvētdien, 20. oktobrī Lietuvas pilsētās Klaipēdā un Palangā jau 9. reizi norisināsies Baltu vienības un Latvijas dzimšanas dienas svētki, kuros uzaicinātas piedalīties Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra folkloras kopa „Vēlava” dalībnieces un kopas vadītāja Zenta Bērtiņa.

Baltu vienības un Latvijas dzimšanas svētku dienu organizē Klaipēdas apriņķa latviešu asociācija „Atpūta” un asociācijas direktors Gotfrīds Tapiņš. Asociācija strādā pēc ilggadējas tradicionālas programmas „Lietuva un Latvija: kopējas saknes un esam tik tuvi”, un jau devīto gadu pēc kārtas asociācija veido šos svētkus, lai tuvinātu Lietuvas un Latvijas iedzīvotājus. Folkloras kopas „Vēlava” vadītāja Zenta Bērtiņa jau gadiem ilgi sadarbojas ar G. Tapiņu, asociācijas vadītāju, un šajā reizē G. Tapiņš īpaši aicinājis Zentu Bērtiņu kopā ar folkloras kopu „Vēlava” izkrāšņot svētku sarīkojumu, uzstājoties ar savu māksliniecisko programmu.

Svētku ietvaros svētdien, pulksten 13:00 Klaipēdas pils muzejā tiks atzīmēta baltu vienības diena, kad svētku dalībnieki un apmeklētāji satiksies rituālā pie ugunskura un pieminēs jūrā zudušos tautiešus akcijā „Nekas un neviens nav aizmirsts”. Tieši šajā sarīkojumā piedalīsies un klātesošos ar dziesmām priecēs folkloras kopa „Vēlava”. Baltu vienības dienas sarīkojumos piedalīsies arī citi kolektīvi – gan no Liepājas, gan citām Latvijas un arī Lietuvas pilsētā, un svētku programma Klaipēdas pilī ilgs aptuveni 2 stundas. Vēlāk iecerēts doties uz Birutes kalnu Palangā, kur notiks lietuviešu un latviešu sadziedāšanās un svētku salūts.

Šis ir jau piektais gads, kopš svētkos tiks pacelts arī īpašs Baltijas karogs, kura krāsas simbolizē Baltijas valstis. Baltā krāsa tajā ir no Igaunijas, sarkanā no Latvijas, bet dzeltenā simbolizē Lietuvu.

Informāciju sagatavoja:
Anete Strazda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja