Jaukto koru Dziesmu diena “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma”

25.10.2016
Jaunuma titlulattēls

Foto: Iveta Meldere

Šo sestdien, 29. oktobrī, pulksten 17.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, jauktais koris “Kursa” un diriģente Ilze Āboliņa pirmoreiz aicina uz jaukto koru Dziesmu dienu “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma”. Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē koncertā pulcēsies astoņi jauktie kori no Rīgas, Garkalnes, Jelgavas, Tukuma, Talsiem un Liepājas. Ieejas maksa: 2 EUR.

Idejas autore, diriģente Ilze Āboliņa stāsta: “Ideja par jaukto koru Dziesmu dienu radās jau pirms diviem gadiem. Līdzīgi kā dejotājiem ir dažādi festivāli, arī mēs vēlamies veidot savu notikumu – satikšanos dziesmās un dalībniekiem arī sportiskās aktivitātēs. Šoreiz dziedātāji vispirms iepazīsies dienas laikā, spēlējot tautas bumbu, un pēc tam tiksimies vakara koncertā. Dziedāsim tautasdziesmas, jo mēs esam cilvēki no tautas, kuriem tautasdziesma ir tā pirmā un tuvākā. Dziesmu dienas ideja ir gan sevi parādīt, gan citus iepazīt, tādēļ īpašs prieks, ka atsaukušies un pie mums viesosies Liepājā līdz šim nedzirdēti kori. Tie ir jauni iespaidi, jauni kontakti un jaunas radošas aktivitātes.”

Jaukto koru Dziesmu dienā Liepājā satiksies un savas mīļākās latviešu tautasdziesmas klausītājiem koncertā dziedās astoņi jauktie kori – Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības kultūras pils “Ziemeļblāzma” jauktais koris “Norise” (diriģente Alise Koknēviča), Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” jauktais koris “Tik un tā” (diriģents Guntis Galiņš) un jauktais koris “Balti” (diriģente Maija Branka), Garkalnes novada Kultūras centra “Berģi” jauktais koris “Garkalne” (diriģenti Evita Taranda un Jānis Taranda), Tukuma Raiņa ģimnāzijas jauktais koris “Savējie” (diriģente Rasma Valdmane), Talsu novada Kultūras, sporta un tūrisma centra struktūrvienības “Talsu tautas nams” senioru jauktais koris “Atbalss” (diriģente Astrīda Priekule) un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Kursa” (diriģente Ilze Āboliņa) un jauktais koris “Lauma” (diriģente Mirdza Paipare). Koncertu muzikāli bagātinās arī Grobiņas pagasta kultūras nama “Robežnieki” koklētāju ansamblis “Grobiņa” (vadītāja Agita Ēķe).

Jaukto koru Dziesmu dienas mērķis ir popularizēt latviešu tautasdziesmas, kopt un uzturēt kora dziedāšanas tradīcijas kā latviskās kultūras mantojumu, nodrošinot Dziesmu un deju svētku tradīcijas procesa nepārtrauktību. Rīkotāju vēlme ir arī caur muzikālām, radošām un fiziskām aktivitātēm veicināt dažādu pilsētu un novadu jaukto koru kolektīvu savstarpēju sadarbību.

Biļetes (2 EUR) pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavoja:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja