Aicinām uz pasākumiem novembrī!

27.10.2016

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs novembrī piedāvā gan krāšņu tautas deju kolektīvu koncertu valsts svētkos, gan kordiriģentes Olgas Blauzdes jubilejas koncertu, kā arī divas amatierteātru izrādes maziem un lieliem liepājniekiem.

Mēneša sākumā, 5. novembrī, jubilejā tiks sveikta Liepājas Universitātes docente, sieviešu kora “Atbalss” diriģente Olga Blauzde, kurai par godu notiks koncerts “Virs galvas mūžīgs piena ceļš…” Liepājas Latviešu biedrības namā. Tā kā Olga Blauzde Liepājas Universitātē līdzās citiem priekšmetiem pasniedz arī džeza un populārās mūzikas studiju kursus un šie mūzikas žanri ir diriģentes sirdslieta, tad arī jubileja tiks atzīmēta ar koncertu vieglās džeza un populārās mūzikas noskaņās ar jubilāres un viņas kolēģu vadīto koru kolektīvu, studentu ansambļu un Melngaiļskolas bigbenda mūziķu piedalīšanos. Koncerta sākums pulksten 15.00, ieeja bez maksas. Programmu vadīs Līga Enģele un Arturs Medveckis.

Valsts svētku dienā, 18. novembrī, pulksten 15.00 vairāk kā simt liepājnieku apliecinās savas zemes un valsts mīlestību deju soļos svētku koncertā “Vējā augušam kokam stipras saknes” Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Tradicionāli šajā koncertā savu dzimšanas dienu svinēs vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle”, kas dibināts pirms 47 gadiem šajā mūsu valsts nozīmīgajā dienā. Ikvienam skatītājam būs iespēja baudīt gan dažādu paaudžu deju kolektīvu priekšnesumus, gan arī bērnu un jauniešu vokālās studijas “Pērlītes” (vadītāja Iveta Logina) muzikālu sveicienu. Koncertā svētku prieku deju soļos radīs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvi “Kvēle” (vadītāja Ingrīda Lūka) un “Vaduguns” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna), Tautas deju ansamblis “Rucavietis” (vadītājs Justs Celms), senioru deju kolektīvs “Sidrabvilnis” (vadītāja Ingrīda Lūka) un bērnu deju kolektīvs “Krustiņi” (vadītāja Inta Āboliņa). Ieeja bez maksas.

Novembrī maziem un lieliem liepājniekiem tiek piedāvātas arī divas amatierteātru izrādes. 12. novembrī pulksten 13.00 Liepājas Leļļu teātrī uz Ērika Vilsona lugas iestudējumu “Kur ir mana mamma?” mazos skatītājus aicina Liepājas Jauniešu teātra studija un režisors Juris Ločmelis. Tā ir izrāde par Cālēnu, par viņa meklējumiem, apceļojot lauku sētu, izbēgot no Kaķa un Lapsas nagiem, un laimīgām beigām. Savukārt, 26. novembrī, pulksten 17.00 uz Aspazijas lugas iestudējumu “Boass un Rute” aicina Metalurgu Tautas teātra aktieri. Režisore Daina Kandevica atklāj: “Izrādē vēlamies runāt par dažādu kultūru un pasaules uzskatu nesaderību. Kā ar to sadzīvot, kam tas pieņemams, kam nē – sadzīvē, attiecībās, mīlestībā…”. Izrādes notiek Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2016” ietvaros un to vērtēs Latvijas Nacionālā kultūras centra eksperti. Biļetes (2 EUR) uz izrādēm iespējams iegādāties SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv .

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja