Diriģentes Olgas Blauzdes jubilejas koncerts “Virs galvas mūžīgs piena ceļš…”

28.10.2016
Jaunuma titlulattēls

Foto: Normunds Dzintars

Sestdien, 5. novembrī, pulksten 15.00 jubilejā tiks sveikta Liepājas Universitātes docente, sieviešu kora “Atbalss” diriģente Olga Blauzde, kurai par godu Liepājas Latviešu biedrības namā notiks koncerts “Virs galvas mūžīgs piena ceļš…”. Tā kā Olga Blauzde Liepājas Universitātē līdzās citiem priekšmetiem pasniedz arī džeza un populārās mūzikas studiju kursus un šie mūzikas žanri ir diriģentes sirdslieta, tad arī jubileja tiks atzīmēta ar koncertu vieglās džeza un populārās mūzikas noskaņās ar jubilāres un viņas kolēģu vadīto koru kolektīvu, studentu ansambļu un Melngaiļskolas bigbenda mūziķu piedalīšanos. Ieeja bez maksas.

2016. gada 26. oktobrī Liepājas Universitātes docente un sieviešu kora „Atbalss” diriģente Olga Blauzde atzīmēja 60 gadu jubileju. Šarmantā, ar skaistu balsi un laipnu smaidu apveltītā diriģente devusi lielu ieguldījumu augstskolas pedagoģiskajā darbā, mūzikas terapijā un Liepājas kultūras dzīvē. 20. gadsimta astoņdesmito gadu sākumā O.Blauzde darbojusies Liepājas estrādes ansamblī „Neptūns” Jēkaba Ozoliņa vadībā, vokālajā ansamblī „Liepājas kvartets” kopā ar dziedātāju Igo, rokmūziķi Ainaru Virgu un Līgu Poškus, Deviņdesmitajos un vēlākos gados bijusi arī vokālā ansambļa „Lauma” dalībniece, ar kuru kopā izcīnītas daudz skaistas uzvaras Latvijas vokālo ansambļu skatēs un arī ārzemēs. Tolaik O.Blauzde bijusi arī rūpnīcas „Lauma” jauktā kora „Lauma” otrā diriģente, bet nu jau sesto sezonu diriģente strādā ar Liepājas Universitātes sieviešu kori „Atbalss”, un tieši šajā sadarbības tandēmā ar kolektīva māksliniecisko vadītāju Ilzi Valci koris „Atbalss” izcīnījis daudz spožu uzvaru – XXV Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos 2013. gadā Koru karu finālā izcīnīta 2. vieta, 8. Pasaules koru Olimpiādē Rīgā 2014. gadā iegūta Zelta medaļa, 2015. gadā iegūts Eiropas čempiona tituls un izcīnīta Zelta medaļa 2. Eiropas koru olimpiādē Magdeburgā, Vācijā, kā arī 1. Nāciju Grand Prix izcīnīta Zelta medaļa un 2016. gadā 1. vieta laicīgās mūzikas kategorijā XI Starptautiskajā studentu koru festivālā „Paparac kvetka 2016” Minskā, Baltkrievijā. Olga Blauzde ir arī Liepājas pilsētas 2. bērnu mūzikas skolas kora diriģente.

Diriģenti nozīmīgajā dzīves jubilejā muzikāli sveiks Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss” (diriģente Olga Blauzde, mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce), Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas koris (diriģente Olga Blauzde), Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris “Aija” (diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga), jauktais koris “INTIS” (diriģente Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers) un jauktais koris “Laiks” (diriģente Ilze Balode), vokālais ansamblis “Lauma” (vadītāja Mirdza Paipare), džeza kvartets (Deniss Seimuškins, Agris Bušs, Toms Jansons un Vladislavs Kačanovskis), Liepājas Universitātes Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes studenti Baiba Bite, Baiba Kokina, Sintija Pīrāga un Dita Sproģe, kā arī Melngaiļskolas bigbenda kombo (vadītājs Jānis Ivuškāns) un koncertmeistare Līna Andrejeva. Programmu vada Līga Enģele un Arturs Medveckis.

Koncertu rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, un tas notiek ar Liepājas Universitātes un Liepājas Kultūras pārvaldes projektu konkursa atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja