Jauktie kori “INTIS”, “Līva” un sieviešu koris “Aija” piedalās VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkos
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori “INTIS” un “Līva”, kā arī sieviešu koris “Aija” dodas ceļā uz Rīgu, lai no 26. līdz 28. jūnijam piedalītos VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkos.
VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, atzīmējot šīs tradīcijas 20 gadus, Rīgā un Latvijas novados šogad norisinās jau no 25. līdz 28. jūnijam. Svētkos piedalās kori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Islandes un Fēru salām, kā arī latviešu kori ārvalstīs. Programmu papildina deju kolektīvi un pūtēju orķestri. Kopā svētkos piedalās aptuveni 8000 dalībnieku, to vidū arī trīs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kori. Jauktais koris “INTIS” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers) un sieviešu koris “Aija” (diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga) piedalās gan šodien, 26. jūnijā, plkst. 15.00 Svētku dalībnieku gājienā, gan kopmēģinājumos, gan arī rītdien ar individuālām programmām Novadu dienas koru koncertos Majoros, kā arī, protams, noslēguma koncertā svētdien, 28. jūnijā, plkst. 17.00 Mežaparka Lielajā estrādē Rīgā, kurā piedalīsies arī diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadītais jauktais koris “Līva”. Noslēguma koncerta, kas vienlaikus būs arī Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā, programmu veidos izcili skaņdarbi, kas iepriekš skanējuši Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkos, kā arī vairākas jaunas dziesmas no visām svētku dalībvalstīm. Tāpat Ziemeļu un Baltijas valstu kopkoris izpildīs daļas no Karla Orfa slavenās kantātes “Carmina Burana”, kas būs grandiozākais šī skaņdarba atskaņojums pasaulē.
Dalība šajos Dziesmu svētkos koru vadītājiem un dalībniekiem prasījusi nopietnu mācību procesu, kas reizē ir gan izaicinājums, gan izaugsmes iespēja. Diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadītais jauktais koris “Līva” kopš 1995. gada, kad dibināta Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku tradīcija, piedalījies ne visos Dziesmu svētkos, bet lielākajā daļā šo svētku koncertos, tostarp Latvijā, Lietuvā, Gotlandē un citviet. Diriģents atzīst, ka “gatavošanās šiem Dziesmu svētkiem ir pietiekami nopietna, taču ar pareizu attieksmi visu var iemācīties. Katra valsts iesūtīja savas dziesmas, un iesūtītās dziesmas ir demokrātiskas, visas ir nodziedamas normālam amatierkorim. Latviešu mūzika šajos svētkos būs mazliet vairāk, taču tās nav sarežģītākas par vidusmēra skaistām, melodiskām dziesmām, kas ir latviešu Dziesmu svētkos. Klausītājiem būs interesanti. Vislielākā problēma, manuprāt, ir tā, ka cilvēki baidās no tā, ka jādzied dažādās valodās, taču svētku rīkotāji ir atsūtījuši ļoti labu materiālu, pēc kura varēja veiksmīgi mācīties. Katrā ziņā tās ir labas izaugsmes iespējas korim. Visu valstu kori ir vienādās pozīcijās, visiem jāmācās dziesmas svešās valodās, attieksme, protams, ir dažāda. Tomēr raksturīgi, ka šajos Dziesmu svētkos parasti piedalās ļoti labi, spējīgi kori.”
VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu un deju svētkus sagatavo un rīko Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā Padomē sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Veselības ministriju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Latvijas pašvaldībām, Latvijas Televīziju un Latvijas Radio, nevalstiskajām organizācijām, kā arī Baltijas un Ziemeļu valstu organizācijām. Plašāka informācija mājas lapā: http://www.nordicbalticchoir.lv/
Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja