Koris “Laiks” aicina uz Ziemassvētku labdarības koncertu “Tuvu, tuvu…tepat”

29.11.2016

Jaunuma titlulattēls

Šo sestdien, 3. decembrī, pulksten 16.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks” un diriģente Ilze Balode aicina uz Ziemassvētku labdarības koncertu “Tuvu, tuvu… tepat” Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā, Kuršu ielā 19. Ieeja par ziedojumiem.

Ik gadu Ziemassvētku laikā cilvēkos mostas īpaša vēlme darīt labu, vēlme palīdzēt, vairot labestību, mieru, sapratni un mīlestību. Arī jauktais koris “LAIKS” un tā mākslinieciskā vadītāja Ilze Balode kopā ar draugiem – Garkalnes novada jaukto kori “Pa Saulei” (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Ozols, diriģentes Margarita Dudčaka un Marta Ozola), ģitāristiem Kasparu Zemīti, Kristenu Kupču un Miku Akotu, saksofonistu Edgaru Jāni Kārkliņu, pianistu Normundu Kalniņu un flautistu Reini Lapu šī gada Ziemassvētku koncertu vēlas veltīt tiem, par kuriem sabiedrībā diendienā neaizdomājas vai varbūt nemaz nezina. Šajā koncertā klausītāji aicināti ziedot celiakijas skarto cilvēku atbalstam. Koncertā gūtie ziedojumi tiks izmantoti, lai sagādātu bezglutēna pārtikas preces un lai sarīkotu īpašu bezglutēna ēdiena gatavošanas meistardarbnīcu, uz kuru tiks aicinātas tās ģimenes, kurām diendienā jādomā par to, kādu ēdienkarti veidot un kā dažādot uzturu, ņemot vērā ierobežotās iespējas un nepieciešamību ik katru produktu rūpīgi meklēt, pārbaudīt un izvēlēties. Tie, kuriem ir celiakija, nepanes glutēnu – kviešu, rudzu un miežu olbaltumvielu. Glutēns atrodas ļoti daudzos pārtikas un arī ikdienas produktos. Celiakijas skartie cilvēki tiek laipni aicināti uz koncertu un tiks arī individuāli ielūgti uz bezglutēna ēdienu gatavošanas meistarklasi, kas notiks 2017. gada 21. janvārī Liepājā.

Ziemassvētku labdarības koncerts “Tuvu, tuvu… tepat” būs arī patīkama atkalredzēšanās jauktajiem koriem “Laiks” un “Pa Saulei”, kuru draudzība aizsākusies salīdzinoši nesen, lai arī abu koru diriģentes Ilze Balode un Margarita Dudčaka pazīstamas jau kopš studiju laika Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pirmais koru sadraudzības koncerts notika šī gada pavasarī, kad “Laiks” viesojās pie kora “Pa Saulei” Berģu kultūras namā, bet tagad ciemiņus uzņems liepājnieki, priecājoties arī par īpašo viesi – ģitāristu Kasparu Zemīti, kurš ieradīsies līdz ar Garkalnes kori.

Abi jauktie kori sevi pierādījuši kā vienus no daudzsološākajiem Latvijas koru kolektīviem, piedaloties un izcīnot godalgotas vietas gan dažādos vietēja, gan starptautiska mēroga koru konkursos. Liepājniekiem jau labi zināmā jauktā kora “Laiks” draugi izcīnījuši gan zelta medaļu Pasaules koru olimpiādē Rīgā, gan GRAND PRIX balvu 7. Starptautiskajā Roberta Šūmaņa koru festivālā un konkursā, kā arī guvuši augstu novērtējumu starptautiskos konkursos Beļģijā un Horvātijā.

Šo sestdien dziedātāji satiksies ne konkursā, bet gan patīkamā svētku noskaņā, dāvājot siltu labestības prieku ikvienam klausītājam. Koru izpildījumā dzirdēsim Jāņa Lūsēna, Ērika Ešenvalda, Riharda Dubras, Andra Kontauta un Kaspara Zemīša dziesmas. Savukārt ģitāristi Kristens Kupčs un Miks Akots koncerta noskaņu papildinās ar Ziemassvētku melodijām akustiskās ģitāras skanējumā.

Koncertu rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks”, atbalsta SIA “Liepājas papīrs” un Liepājas baptistu Pāvila draudze.

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja