Sieviešu koris “Aija” izdod mūzikas albumu “Uzvelk baltu zēģelīti”

24.11.2016

Jaunuma titlulattēls

Pirmdien, 28. novembrī, pulksten 18.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris “Aija” un diriģente Gunta Vite aicina uz mūzikas albuma “Uzvelk baltu zēģelīti” prezentāciju Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris „Aija”, kas dibināts 1992. gadā, savā otrajā mūzikas albumā apkopojis pēdējo 15 gadu mākslinieciskās darbības rezultātus. Tajā iekļauti vairāki skaņdarbi, kurus komponisti radījuši tieši sieviešu korim „Aija” (Ilze Arne ,,Izkal man, bāleliņi”, Andris Kontauts ,,Izkal man saules saktu no tā jūras akmentiņ”). Par albuma moto izvēlēts citāts no Romualda Kalsona dziesmas ar tādu pašu nosaukumu, kuru autors veltījis korim „Aija” – „Uzvelk baltu zēģelīti, iet laiviņa mirdzēdam”. Šī dziesma sieviešu kora „Aija” izpildījumā guvusi profesionāļu atzinību gan XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru finālā, gan starptautiskos konkursos Ungārijā un Itālijā. Tāpat šī dziesma lieliski raksturo kora būtību – augsta kvalitāte, jaunu apvāršņu iepazīšana un gatavība jauniem izaicinājumiem!

Kā stāsta kora dibinātāja un diriģente Gunta Vite, koris ir savstarpēja uzticēšanās, un, pateicoties tai, kora dziedātājas ik gadu augstā mākslinieciskā kvalitātē starptautiskam vērtējumam nodod Liepājas, Latvijas un pasaules komponistu skaistākās dziesmas. Repertuārs ir plašs un daudzveidīgs – no renesanses šedevriem līdz mūsdienu komponistu žuburotajām partitūrām. Kopš 1996. gada koris ,,Aija” ir piedalījies 25 starptautiskos koru konkursos (piemēram, Itālijā – Romā, Francijā – Tūrā, Anglijā – Langollenā, Lietuvā – Klaipēdā, Ungārijā – Pečā), kā arī ieguvis godalgotas vietas 4. Pasaules koru olimpiādē Ķīnā un 8. Pasaules koru olimpiādē Rīgā.

Par atbalstu mūzikas albuma izdošanai pateicība Liepājas Tautas mākslas un kultūras centram, Tālivaldim Vēsmiņam un Valsts Kultūrkapitāla fondam, bet par albuma dizainu paldies māksliniecei Agatei Ķiģelei-Ābelei, fotogrāfam Agrim Klestrovam un par ierakstu un tā apstrādi – Ivaram Sudmalim.